Dunaferr SE–Liss-Hódmezővásárhelyi NKC 32–20
(15–14)
Dunaújváros, 1000 néző
V: Klúcsó, Lekrinszki
DUNAFERR: CRACANA – Pálffy 2, Borók 2, PIGNICZKI 6, Bohus 3, Bulath 4, VINCZE 5. Cs: SZRNKA 5 (1), Gáspár 2, Ferling 1 (1), Oblisz 1, Borbély 1, Turtóczki. Edző: Kiss Szilárd
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: Vörös – Virág 3, Kósa, Gaál 2, Prok 2 (2), Kocsik 3, Baunok 3. Cs: Szabó K. (kapus), NIKOLICS 5 (3), Szabó V. 1, Kocsis 1. Edző: Farkas József
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–0. 8. p.: 6–2. 15. p.: 6–8. 19. p.: 9–8. 26. p.: 11–12. 36. p.: 20–14. 40. p.: 23–15. 50. p.: 27–16. 55. p.: 30–17
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 9/5
Az EHF-kupa-döntő előkészületeinek jegyében a dunaújvárosiak hétfőtől a klub jégcsarnokában kialakított pályán készültek, és ott fogadták – immár bajnokként – a vásárhelyieket. A hazaiak új, piros pólókban érkeztek, amelyeken arany betűkkel virított a játékosok neve. A bemelegítés vérbeli mulatós zenére zajlott, Bohusékat virágcsokorral köszöntötte a Dunaferr minikézilabda-csapata, jelezve: Újvárosban ünnep volt ez a nap. A hazaiak játéka az első félidőben gyakran akadozott, többször is vezetett a szervezetten játszó vendégcsapat. Kiss Szilárd össze is ráncolta szemöldökét – tanítványai ebből mindent értettek és a második játékrészben már hírnevükhöz méltó játékot mutattak, amelyet az eredmény alakulása is hűen tükrözött.

Mestermérleg
Kiss Szilárd:
– Büszke vagyok bajnoki címünkre, amelynek értékét növeli, hogy már négy fordulóval a befejezés előtt megszereztük. Az első félidőben kissé tompák voltunk, de később belelendültünk.
Farkas József: – A második félidőben elfogyott a tudományunk a Dunaferr védekezésével szemben. A bajnokcsapatot csak dicséret illeti.

Cornexi-Alcoa–Győri Graboplast ETO KC 31–27 (18–16)
Székesfehérvár, 400 néző
V: Kékes Cs., Kékes P.
CORNEXI: Farkas A. – GISCA 7, NÉMETH H. 4, KULCSÁR 5, Siti 1, DELI 7 (1), KENYERES 6. Cs: FEKETE (kapus), Virincsik 1 (1), Kovács T., Tápai. Edző: Pánczél Barabás
GYÔR: Sirina – Lovász 2, DOKICS 4, MÖRTEL 8 (4), GÖRBICZ 5, MEHLMANN 7 (1), VÉRTEN 1. Cs: Petróczi (kapus), Köbli, Micskó. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 14. p.: 7–7. 16. p.: 9–8. 20. p.: 11–9. 28. p.: 17–14. 35. p.: 22–16. 39. p.: 24–17. 45. p.: 21–21. 50. p.: 27–22. 53. p.: 29–22. 57. p.: 29–26
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 7/5
Görbicz góljával nyitott a győri csapat, s ekkor védekezésben és támadójátékban is hatékonyabb volt a Rába-parti együttes. Negyedóra elteltével feljavult a hazaiak játéka, fordítottak, s már a győriek küzdöttek az egyenlítésért. A szünet utáni percekben Gisca és Kenyeres góljaival hatgólos lett a fehérváriak előnye. Hiába kért időt Róth Kálmán, nem tudta felrázni együttesét. A mérkőzés érdekessége volt, hogy a fehérváriak csak az 53. percben lőtték az első hetesüket. A hét gól előny birtokában lazított a Cornexi, így maradt egy kis izgalom a hajrára, de végül biztosan győztek Deliék.

Pánczél Barabás:
– Ha voltak is kisebb hullámvölgyeink, megérdemelten győztünk.
Róth Kálmán: –A második félidő elején történtek miatt megérdemelten győzött a Cornexi. Ehhez hozzájárult az is, hogy van olyan játékosom, aki ezen teljesítménye alapján nem méltó a válogatott mezre.

Esztergomi KSE–Herz-FTC 24–35 (11–17)
Esztergom, 400 néző
V: Horváth P., Marton B.
ESZTERGOM: KURUCZ – Wolf, PÔCZE 6 (2), Rábai 1, BORBÁS 4, Veszeli 5 (5), Simon 2. Cs: Németh A. (kapus), Nagy M., Sipos, Mezőségi, Csernus 4, Lánczos 2, Vincze. Edző: Laurencz László
FTC: MIKLÓSOVÁ – MRAVIKOVÁ 4, Benyáts 2, Siti E. 5, Uhraková, Farkas Á. 9 (6), LÔWY D. 3 (1). Cs: Szűcs (kapus), PÁDÁR I. 3, Kirsner 4, Pádár M. 2, Tóth T. 2 (1), Kovács V. 1, Barna É. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–1. 10. p.: 4–3. 21. p.: 8–8. 28. p.: 11–15. 35. p.: 12–21. 40. p.: 15–24. 44. p.: 17–26. 48. p.: 18–28. 52. p.: 19–29. 59. p.: 24–33
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 9/8
A hazai gárda csak 20 percig tudott egyenlő partnere lenni az FTC-nek.

Laurencz László:
– Ha játék közben a bíró azt mondhatja a védőnek, hogy "ha hozzá mer nyúlni Sitihez, akkor piros lapot kap”, akkor ezt a sportágat nem érdemes csinálni.
Németh András: – Amiért jöttünk, azt maradéktalanul teljesítettük.

A 7–12. helyért
Váci NK–PEAC PIKKER 24–20 (12–7)

Vác, 200 néző. V: Herczeg, Sápi
VÁC: GRIDNYEVA – POVÁZSAY 4, Hornyák 1, Ôri 3, Csenki 2 (1), MÁTYÁS A. 8 (5), Hajdu 2. Cs: Moszkovaja, Stiener 3, Berta M., Kráner 1, Szentes. Edző: Hajdu János
PÉCS: Takaró – Kári Horváth 3, Schmidt, Szűcs V. 1, CSIKOS 5, Jenőfi 2, Peringer 1. Cs: JUHÁSZ (kapus), Savanyú, Klász 1, Lutz 1, Székely 3, Berta N. 3. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–2. 18. p.: 8–2. 25. p.: 10–5. 35. p.: 15–8. 55. p.: 23–16
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. –
A gyér érdeklődés mellett megrendezett, alacsony színvonalú találkozón a váciak az első negyedórában jól használták ki létszámfölényüket, és az így megszerzett előny elég volt a két pont begyűjtéséhez.

Hajdu János:
– Kevesebbet hibáztunk ellenfelünknél, de ez is sok volt. Nagyon várom a bajnokság végét.
Danyi Gábor: – Nem vallottunk szégyent. A Vácnak dicséret jár.

Túrkevei SE Solár Agrófólia-Kevehús–DVSC-Valdor 17–25 (6–11)
Túrkeve, 400 néző
V: Cserepes, Jancsó
TÚRKEVE: Flick – MADAR 4, Tamás 2, Zelei 2, Horváth, Jánics, Kánya 4. Cs: HODROGA (kapus), TAKÁCS 4, Vasas, Vajda 1. Edző: Török Róbert
DEBRECEN: SZAMOZVANOVA – Kereki 4, Trbojevics 3, Orbán 4, Nyilas, SZŰCS 6, Juhász 1. Cs: Szász, Kolsofszki (kapusok), Galai, Madai 3, SZABADOS 4, Nagy, Sütő. Edző: Komáromi Ákos
Hétméteres: nem volt
Az első játékrészben mindkét oldalon számtalan bosszantó technikai hiba akadályozta a folyamatos játékot. A határozottabban védekező és lendületes támadásokat vezető debreceniek többnyire a szélekről voltak eredményesek, míg a hazaiakat Szamozvanova babonázta meg. A fordulást követő első tíz percet 8–0-ra nyerte meg a Loki, a hátralévő időben viszont a többször átforgatott vendégegyüttest megközelítette a küzdeni tudásból újból jelesre vizsgázó Kevehús, amely így is csak a csúfos vereséget kerülte el a büntetők nélküli találkozón.

Török Róbert:
– Annyi hibával játszottunk ezen a találkozón, amennyi négy mérkőzésre is sok lett volna.
Komáromi Ákos: – Lendületesen, jól játszottunk.