2003.04.10. 22:47
Dunaferr SE–Cornexi-Alcoa 30–21 (14–12)
Dunaújváros, 900 néző.
V: Cserepes, Jancsó
DUNAFERR: Pálinger – PÁLFFY 5, BORÓK 3, Ferling 4 (1), Bohus 3, KINDL 3, NAGY 6 (2). Cs: CRACANA (kapus), Pigniczki 2, Szrnka 2, Bulath 1, Oblisz 1, Gáspár. Edző: Kiss Szilárd
CORNEXI: Fekete – Gisca 3, KULCSÁR 6 (2), Németh 2, Siti B. 1, KOVÁCS 1, Tápai 3. Cs: Farkas (kapus), Virincsik 3 (3), Sterbik 1, Szőke 1, Tóth, Kenyeres, Deli. Edző: Pánczél Barabás
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–2. 17. p.: 8–7. 20. p.: 9–10. 23. p.: 13–10. 37. p.: 16–16. 40. p.: 17–16. 47. p.: 22–17. 55. p.: 24–20
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/5

Az újvárosi Nagy Ivett (fehérben) válogatott formában játszott
A két EHF-kupa-elődöntő között ezúttal bajnoki pontokért csaptak össze Fejér megye legjobbjai. A Dunaferr kezdett jobban, elsősorban Kindl és Borók góljainak köszönhetően vezetést szerzett. Pálinger, majd a túloldalon Fekete is bravúros védésekkel jeleskedett, később a Dunaferr technikai hibáit gyors indításokból lőtt gólokkal büntette Kulcsár. A végén sokat hibázott a Cornexi, és már csak a Dunaferr-siker különbsége volt kérdéses.
Hullámzó játékot láttunk, az első félidőben kissé álmos Dunaferr a szünet után egyértelmű fölénybe került, és újabb győzelmével még közelebb került a gyakorlatilag már megszerzett bajnoki aranyéremhez.

Mestermérleg
Kiss Szilárd:
– A bajnokság szempontjából nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg, és pozitív töltést szereztünk a vasárnapi kupavisszavágóra. Különösen második félidei játékunk volt biztató.
Pánczél Barabás: –Negyven percig partiban voltunk, utána sajnos kiderült, hogy a mi csereembereink játéka elmarad a dunaújvárosiakétól. Vasárnap lehetőségünk lesz javítani.