Tarling nyerte meg az időfutamot, Roglic rózsaszínben

J. B. J. B.
Vágólapra másolva!
2025.05.10. 18:19
null
Joshua Tarling öröme (Fotó: Getty Images)
Tiranai időfutamversennyel folytatódott a Giro d’Italia, a második etapot az Ineos specialistája, a brit Joshua Tarling nyerte meg, aki egy másodperccel bizonyult gyorsabbnak Primoz Roglicnál.

Az albán főváros utcáin és a korábban különálló község, Sauk területén tekertek a Giro d’Italia második versenynapján a kerékpárosok, akikre időfutam várt. A sík, belvárosi terep mellett Sauknál egy 6.4 százalékos emelkedővel is meg kellett küzdeni, ott alakították ki az egyetlen ellenőrzőpontot. Az összetett egyik esélyesének tartott szlovén Primoz Roglic ért fel ide a leggyorsabban, minimális különbséggel maradt csak el a cseh Mathias Vacek, aki viszont a 13.7 kilométeres útvonal hátralévő részében már kissé lassabb volt, így visszaszorult, ahogyan Roglicot is lehajrázták.

Kifejezetten jól ment az ausztrál Jay Vine, aki egy nappal korábban az utolsó lejtmenet végén bukott, de tudta folytatni, és végül a harmadik helyen zárt. Roglic két másodperccel gyorsabb volt nála, ám az időfutam-specialista Joshua Tarling tempójától még ő is elmaradt. Az Ineos brit versenyzője egy másodperccel rövidebb idő alatt tette meg az utat, így a második szakasz az ő győzelmével zárult, Roglic viszont rózsaszínbe öltözhetett, összetettben átvette a vezetést Mads Pedersentől.

Vasárnap Vlorából indul és 160 kilométer után oda is tér vissza a mezőny, két jelentősebb emelkedőt is meg kell mászni, kérdés, hogy az utolsó albániai szakaszon Roglic megőrzi-e a rózsaszín trikót.

GIRO D'ITALIA 
2. szakasz (Tirana–Tirana, 13.7 km, időfutam)
1. Joshua Tarling (walesi, Ineos Grenadiers) 16:07 perc
2. Primoz Roglic (szlovén, Red Bull-Bora-Hansgrohe) 1 másodperc hátrány
3. Jay Vine (ausztrál, UAE) 3 mp h.
AZ ÖSSZETETT ÁLLÁSA
1. Roglic 3:52:32 óra
2. Mads Pedersen (dán, Lidl-Trek) 1 mp h.
3. Mathias Vacek (cseh, Lidl-Trek) 5 mp h.

 

Legfrissebb hírek

Lerövidített időfutamot nyert meg Filippo Ganna a Vueltán

Kerékpár
2025.09.11. 18:07

Feldhoffer Bálint negyedik a román körverseny második szakaszán

Kerékpár
2025.09.11. 16:01

Vuelta: Pellizzari a Morrederón szerezte meg első profi győzelmét

Kerékpár
2025.09.10. 17:48

Újabb kaotikus nap, Egan Bernal négy év után nyert szakaszt háromhetesen

Kerékpár
2025.09.09. 17:41

Schneller Domonkos: A sportkerékpárosok nem útakadályok

Kerékpár
2025.09.09. 09:14

Mads Pedersen elbírt az esélyesség terhével a pihenőnap előtti „pihenőnapon”

Kerékpár
2025.09.07. 18:18

Kerékpár: Filutás Viktor Európa-bajnok lett stéherben

Kerékpár
2025.09.07. 14:52

Hiába a tüntetések, nem lép vissza az Israel a Vueltától

Kerékpár
2025.09.04. 11:29
Ezek is érdekelhetik