Kerékpár: elhunyt az edzésbalesetet szenvedő kerékpáros

Vágólapra másolva!
2024.07.06. 19:49
Fotó: Facebook/BringaSport
Életének 51. évében elhunyt Antal Attila, aki másfél hete az országúti kerékpárosok bocskaikerti időfutam országos bajnokságon szenvedett súlyos edzésbalesetet – számolt be szombat este a magyar szövetség (MKSZ) közösségi oldala.

     

Az 50 év felettiek korosztályába tartozó masters kerékpáros bemelegítés közben a versenypályán kívül, a forgalom elől lezárt úton egy szabályosan, az arra kijelölt helyen parkoló autónak ütközött. A kerékpáros elveszítette az eszméletét, leállt a légzése, mentőhelikopter szállt le a rajthelyszín mellé és megkezdték az újraélesztését. Bő fél óra elteltével stabil, de súlyos állapotban, feltehetően tüdő- és koponyasérülésekkel szállították a debreceni Kenézy Gyula Kórházba.

Négy nappal később, a pannonhalmi mezőnyverseny ob rajtja előtt a bringások A betűt formáltak, kifejezve támogatásukat és mielőbbi gyógyulást kívánva a sérültnek.

„Mindannyian, az egész kerékpáros közösség reménykedett a felépülésben, sajnos azonban bekövetkezett a legrosszabb. Az utánpótlás-, az elit és a masters versenyzők, valamint az MKSZ minden tagja nevében részvétünket fejezzük ki a gyászoló családnak” – áll a bejegyzésben.

 

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Tajti József, a mexikói vb-n szereplő magyar válogatott edzője

Labdarúgó NB II
2025.06.30. 14:53

Elhunyt Szatmári Lajos, aki a Népstadionban fejelte egyetlen válogatott gólját

Minden más foci
2025.06.30. 14:07

Gyász: térdműtét közben hunyt el az argentin labdarúgó

Minden más foci
2025.06.26. 11:29

Végső búcsút vettek az Európa-bajnok francia csatártól, Bernard Lacombe-tól

Francia labdarúgás
2025.06.25. 19:36

Gyász: július 4-én búcsúztatják Horváth Zoltán olimpiai és világbajnok kardvívót

Egyéb egyéni
2025.06.24. 17:23

Felborult a kosárlabdázó gyerekeket szállító busz, egy felnőtt meghalt

Kosárlabda
2025.06.23. 14:32

Gyász: elhunyt Denis Lathoud világbajnok francia kézilabdázó

Kézilabda
2025.06.22. 16:48

Gyász: elhunyt a finn gerelyhajító, aki legyőzte Kulcsár Gergelyt az olimpiai döntőben

Atlétika
2025.06.21. 21:03
Ezek is érdekelhetik