A Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSZ) az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelte: noha a nemzetközi sporteseményeket sorra törlik a szervezők a koronavírus-járvány második hulláma miatt, az MKSZ és a Vuelta Sportiroda mégis a Tour de Hongrie megszervezése mellett tette le a voksát. Szigorú óvintézkedések mellett, de biztonságos világversenyt tudhatunk magunk mögött, amelyet a magas színvonalú nemzetközi sportcsapatok is elismeréssel méltattak - áll a kommünikében. Az MKSZ kiemelte, sikeresen, és eddigi tudomásuk szerint a tesztek alapján fertőzésmentesen zárult az ötnapos viadal. Princzinger Péter, az MKSZ elnöke kiemelte, a szövetség és a szervezők a lehető legjobb időpontot választották nemzetközi és hazai viszonylatban, és a normál szervezési feladatokon túl jelesre vizsgáztak az egészségügyi biztonsági téren is. A koronavírus-járvány minden eddigi szervezési protokollt felborított, ezzel együtt a versenyzők, a sajtó képviselői, a csapatok tagjai, a bírók, és minden résztvevő fokozottan vigyázott és figyelt egymásra, amely elengedhetetlen volt a 41. Tour de Hongrie biztonságos lebonyolításához. A közlemény kiemelte, a verseny óriási értéket képvisel a turisztikai országmárka szempontjából is, hiszen a nemzetközi sportcsatornák képernyőin keresztül több millió néző elé tárja Magyarország tájait, a kiemelt turisztikai desztinációkat és nevezetességeket. Magyarország és a magyar kerékpársport megmutatta, hogy mostoha körülmények között is képes világszínvonalú sporteseményt lebonyolítani – hangsúlyozta az MKSZ. | |
A Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSZ) az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelte: noha a nemzetközi sporteseményeket sorra törlik a szervezők a koronavírus-járvány második hulláma miatt, az MKSZ és a Vuelta Sportiroda mégis a Tour de Hongrie megszervezése mellett tette le a voksát. Szigorú óvintézkedések mellett, de biztonságos világversenyt tudhatunk magunk mögött, amelyet a magas színvonalú nemzetközi sportcsapatok is elismeréssel méltattak - áll a kommünikében. Az MKSZ kiemelte, sikeresen, és eddigi tudomásuk szerint a tesztek alapján fertőzésmentesen zárult az ötnapos viadal. Princzinger Péter, az MKSZ elnöke kiemelte, a szövetség és a szervezők a lehető legjobb időpontot választották nemzetközi és hazai viszonylatban, és a normál szervezési feladatokon túl jelesre vizsgáztak az egészségügyi biztonsági téren is. A koronavírus-járvány minden eddigi szervezési protokollt felborított, ezzel együtt a versenyzők, a sajtó képviselői, a csapatok tagjai, a bírók, és minden résztvevő fokozottan vigyázott és figyelt egymásra, amely elengedhetetlen volt a 41. Tour de Hongrie biztonságos lebonyolításához. A közlemény kiemelte, a verseny óriási értéket képvisel a turisztikai országmárka szempontjából is, hiszen a nemzetközi sportcsatornák képernyőin keresztül több millió néző elé tárja Magyarország tájait, a kiemelt turisztikai desztinációkat és nevezetességeket. Magyarország és a magyar kerékpársport megmutatta, hogy mostoha körülmények között is képes világszínvonalú sporteseményt lebonyolítani – hangsúlyozta az MKSZ. |
A sportvezető erről az M1 aktuális csatornán beszélt szerdán, ahol kijelentette: Valter Attila összetett győzelme a versenyzőnek és az egész magyar kerékpársportnak nagy siker.
„Azért dolgoztunk, hogy balesetmentes és biztonságos, sok millió néző által nézett versenyt szervezzünk, és bár titkon bíztunk jó magyar szereplésben is, a mezőny erőssége miatt elvárásunk nem volt” – fogalmazott Eisenkrammer.
Kiemelte, Valter öt napon át kimagaslóan biciklizett, teljesítményéhez azonban a szurkolók is rengeteget hozzátettek.
„A csapattársai viccelődtek is vele, és megkapta a Hajrá Attila becenevet, mert a fél ország vele és Dina Marcival volt teleplakátolva, mindenki rájuk volt kíváncsi, rengetegen biztatták őket az utak mellett is. Úgy gondolom, jó úton járunk, hogy sztárt faragjunk belőlük, egyre többen ismerik a nevüket” – ecsetelte a főszervező.
Magáról a szervezésről azt mondta, az eredetileg májusra, a Giro d'Italia magyarországi rajtja utánra tervezett viadalt júniusban gyakorlatilag a nulláról kellett ismét felépíteniük, ugyanis bár az útvonal nagyjából adott volt, minden engedélyeztetési eljárást, logisztikai feladatot és a médiapartnerekkel való egyeztetést újra össze kellett hozni.
„Végül kiváló időpontban, fantasztikus mezőnnyel tudtuk megvalósítani a versenyt, amelyet több mint száz országban láttak naponta több millióan. Külföldön is szívesen nézik a magyar körversenyt, a mezőny vonzó a tévézők számára, már csak amiatt is, mert idén olyan csapatokkal találkozhattak, akikhez hozzászoktak a Tour de France vagy a Giro közben is” – zárta Eisenkrammer Károly.
Az idei, 41. Tour de Hongrie-t Valter Attila nyerte meg, miután a szerdai záró szakasz utolsó kilométerén kiváló versenyzéssel lerázta riválisait, és elsőként ért fel Kékestetőre.