Kerékpár, Baszk Körverseny: Voeckler nyert, Sanchez vezet

2006.04.07. 18:11
A hat szakaszból álló, profi kerékpáros-viadal, a 46. Baszk Körverseny utolsó előtti, ötödik, Vitoria-Gasteiz és Zalla közti 178 kilométeres szakaszát sprintbefutóban a Bouygues francia kerekese, Thomas Voeckler nyerte.
Sanchezt öltöztetik az élen állónak kijáró sárga trikóba
Reuters
Reuters

A második helyen a győztessel azonos idővel a CSC német profija, Jens Voigt érkezett, harmadikként 12 másodperces hátránnyal a Saunier spanyol kerekese, Juanjo Cobo zárt.

Az összetettben élen álló spanyol Samuel Sanchez 2:31 peres hátránnyal a győztes mögött, a mezőnnyel együtt ért célba és a 17. helyen zárt.

Az összetettben vezető Sancheznek nincs előnye a második helyen álló honfitársa, Alberto Contandorral szemben.

És mindössze két másodperccel előzi meg a Rebellin, Evans, Bertagnolli hármast, de a tizenötödik Tondóig bezárólag minden rivális belül van az egyperces hátrányon.

Holnap Zallában egy 24 kilométeres egyéni időfutammal ér véget a verseny.

46. BASZK KÖRVERSENY, ÖTÖDIK SZAKASZ, VITORIA-GASTEIZ - ZALLA (178 KM):
1. Thomas Voeckler francia Bouygues 4:18:42 óra
2. Jens Voigt német CSC a.i.
3. Juanjo Cobo spanyol Saunier + 12 mp.h.
4. Gustavo Cesar Veloso spanyol Kaiku + 34 mp.h.
5. Pietro Caucchioli olasz Credit Agricole + 34 mp.h.
46. BASZK KÖRVERSENY, AZ ÖSSZETETT ÁLLÁSA AZ ÖTÖDIK SZAKASZT KÖVETŐEN, ÉLMEZŐNY:
1. Sameul Sanchez spanyol Euskaltel 19:58:54 óra
2. Alberto Contador spanyol Liberty a.i.
3. Davide Rebellin olasz Gerolsteiner + 2 mp.h.