Veréb Krisztián 1977. július 27-én született, gyermekkora Diósgyőrhöz, Miskolchoz kötődik – írja megemlékezésében a MOB honlapja. A DVTK-ban kezdett kajakozni a szöuli olimpia után, kiemelkedő sporteredményeita Csepel SC színeiben jegyezte. 2001 és 2006 között a Budapesti Honvéd kajakozója volt, de az athéni játékokra – a derekával bajlódott – nem jutott ki.
Novák Ferenc, olimpiai bajnok kenus: |
„Éjszaka kaptam a hírt, Novák Feri a sydney-i olimpiai bajnok kenus értesítette a társakat arról, hogy mi történt Krisztiánnal, aki egy ideje már külföldön élt. Nagyon szomorú vagyok, mert az egyik kedvenc versenyzőm volt a csoportban. 1999-ben érkezett, szinte Kammerer Zoltánnal egy időben hozzám. Bártfai Krisztiánnal, Csucsuval bronzérmesek lettek Sydney-ben, majd azt követően minden világversenyről éremmel tértek haza. Nagyon jó csapatember volt, vidám, jó kedélyű, de sosem lépte át a határokat. Sok párral ment együtt, szinte mindenkivel eredményes tudott lenni. Amíg versenyzett a kajakozásnak élt, nagyon sajnálom, hogy most, ilyen hír kapcsán kell beszélnünk róla” – emlékezett meg a versenyzőről a Nemzeti Sportnak adott nyilatkozatában Sári Nándor, aki Veréb Krisztián edzője volt.
„Három-négy évet éjjel-nappal együtt töltöttünk, egy szobában voltunk az edzőtáborokban, a versenyeken. Krisztián jószívű, de kemény srác volt. Beleillett az én világomba, mert hasonlóan hülye gyerek volt, mint én, az egész közös négy évünk a hülyéskedésről, a poénokról szólt. Konok volt és szerethető. Pont ez a konokság, ez a pici önzőség kellett ahhoz, hogy jó versenyző váljék belőle” – tette hozzá lapunknak Bártfai Krisztián.
Legnagyobb sikereként 2000-ben a kajak párosok 1000 méteres versenyszámában Bártfai Krisztiánnal bronzérmet nyert az olimpián. Ötkarikás sikere mellett kétszer állhatott a világbajnoki dobogó második és harmadik fokán is. Vb-ezüstöt a négyes tagjaként is nyert. Kontinensviadalokon háromszor lett második, három világkupa-győzelmet is elért – sorolja az olimpia.hu Veréb főbb eredményeit.