Kajak-kenu vb: nem hibáznak, még három döntős 500 m-en

Krasz Emil (Milánó)Krasz Emil (Milánó)
2015.08.21. 16:56
A délutáni középdöntőkre magyar szempontból három nyitott kérdés maradt a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon, amit az érintettek gyorsan rövidre is zártak. A két kajakos egység futamgyőzelemmel, míg a kenus hajónk harmadikként jutott tovább a középdöntőből a fináléba.

A program felvezetésként olimpiai kvótát szereztek a magyar parakenusok – a sportág Rióban először lesz a paralimpia műsorán –, ami Váczi Anita (KL1) érdeme, aki a paraversenyek záró napján lett ötödik.

C–1 500

Korisánszky Dávid futamában a harmadikként végezve jutott be a döntőbe. A magyar kenus nem ment el meccselni az élen viaskodó fehérorosz, spanyol kettőssel, a továbbjutást jelentő harmadik helyét viszont a mögötte jövő riválisok nem veszélyeztették. Az utolsó középdöntőben egy olasz(!) kenus, Carlo Tacchini próbálta megviccelni a több hangszeren – értsd alatta távon – játszó német Sebastian Brendelt, de hiába jött tűzbe-lázba a közönség, a közte fél hajóra mindvégig figyelt a favorit. Végül neves mezőny jött össze az A-döntőben – a cseh Martin Fuksával, a moldovai Oleg Tarnovszkival, no meg az elmaradhatatlan Brendellel –, amelynek leggyengébb ideje Korisánszkyé. Bízzunk abban, maradt benne tartalék bőven, szükség lesz rá.

K–1 500

Hufnágel Tibor a középdöntőben szépen eladta a mezőnynek azt a taktikát, amit már az előfutamban is láthattunk tőle. Kimondottan visszafogott rajt után a táv középső részén robbantott, viszont 400 méter megtétele után sok kérdést már nem hagyott nyitva. Sima hajóval verte a mezőnyt egy olyan versenyszámban, ahonnan csak az első két helyezett kvalifikálta magát automatikusan a vasárnapi fináléba. Tom Liebscher más taktikát választott: a szám német esélyese rajt-cél győzelmet aratott. A közte „hajónyi” távolság a végén neki is összejött. Igaz, neki már megvolt száz méter megtétele után is... Hufnágel ideje összesítésben a harmadik pozícióhoz elég, a leggyorsabb a dán René Holten Poulsen volt.

K–2 500 m

Somorácz Tamás és Hérics Dávid sem akart lemaradni a honfitársaktól, ők is hozták a továbbjutást, miután magabiztosan nyerték a futamot. Pedig elég lett volna nekik a döntőhöz az első háromban érkezni.

A VB-PROGRAM
Augusztus 22. (szombat)
B- és C-döntők (200 m-es K–2, C–1; 500 m-es C–2, NK–1, NK–2, NC–2; 1000 m-es K–1, K–2: Nádas, Boros G., C–1, NK–2): 8.38
DÖNTŐK (200 m-es K–2: Tótka, Molnár P., C–1: Hajdu J.; 500 m-es C–2: Sarudi P., Forgó, NK–1: Kárász, NK–2: Szabó G., Kozák, NC–2: Lakatos Zs., Takács K.; 1000 m-es K–1, C–1: Vajda, K–2, NK–2: Sarudi A., Bodonyi): 10.20 – Tv: M4, Eurosport
középdöntők (200 m-es K–1: Dudás, C–2: Lantos Ádám, Nagy Péter, NK–1: Vad, NK–2: NC–1: Takács K.; 500 m-es NK–4; 1000 m-es K–4, C–2: Vasbányai, Mike): 14.00 – Tv: M4 (15.15-től), Eurosport (15.45-től)
Augusztus 23. (vasárnap)
B- és C-döntők (200 m-es K–1, C–2, NK–1, NC–1; 500 m-es K–1, K–2, C–1, NK–4; 1000 m-es K–4, C–2, NK–1): 8.25
DÖNTŐK (200 m-es K–1, C–2, NK–1, NK2: Homonnai, Douchev-Janics, NC–1; 500 m-es K–1: Hufnágel, K–2: Somorácz, Hérics, C–1: Korisánszky D., NK–4: Szabó G., Kozák, Fazekas-Zur, Kárász; 1000 m-es K–4: Kammerer, Tóth D., Kulifai, Pauman, C–2, C–4: Vass A., Kiss T., Sarudi P., Varga D. , NK–1: Medveczky): 10.05 – Tv: M4, Eurosport
DÖNTŐK (5000 m-es K–1: Ceiner, C–1: Vajda, NK–1: Medveczky): 14.30