„Az elmúlt 11 évben sok minden változott, többek között a testsúlyom is. Ehhez kellett alakítanunk a táplálkozásomat is, de most már pontosan tudom, mi a legjobb számomra. Az edzőtáborok során tudom a leginkább közelíteni az optimálishoz a reggeliket is. Kedvencem Portugália, ahol idén is készültem a szezon elején. Heti két alkalommal a reggeli meghatározó része a zabpehely, amely tápláló és rendkívül jó hatással van az emésztésre is, a többi napon pedig variálom a szokásos fogásokat.”
Az olimpiai bajnok a pályán komoly és gyakran legyőzhetetlen, de a pályán kívül sokan szeretik közvetlensége miatt. Így még a kisebb csínyeket is megbocsájtják neki, mint például a szegedi Világkupán az egyik közös reggelin, amit a magyar válogatott többi tagjával költött el.
„Ritkán eszek süteményt a napindító étkezések során, de az egyik csapattársam egy igen íncsiklandozó darabbal a tányérján tért vissza a svédasztaltól. Egy óvatlan pillanatban elcsentem a sütit és megettem, mint később kiderült ez hiba volt, hiszen az utolsó darab volt és már nem is tudtak hozni újabbat a konyháról sem. Általában azért nem vagyok ennyire gonosz.”
Három olimpián szerepelt eddig, ennek is köszönhető, hogy jól ismeri a görög, a kínai és az angol konyhát is. Athénben bronzérmet szerzett, Pekingben már megnyerte az ötkarikás játékokat. 2008-ban Ázsiában a győzelemnél is akadt nehezebb: kitalálni, hogy miből van néhány fogás a reggeliző asztalon.
„Pekingben nagyon jó nemzetközi konyha volt, de akadt étel (?), amiről nem tudtam eldönteni, hogy eszik vagy isszák, valami vagy megy valahová... abból nem is ettem.”
A hosszan tartó siker egyik titka, hogy régóta dietetikussal egyezteti, mit és mennyit fogyasszon.
„Egy állapotfelmérés alapján nekem a fehérjében dús ételek fogyasztása a célszerű, emellett törekszem a szénhidrátok bevitelét is optimális szinten tartani. Tojás, sonka, ezek azok, amik mindig vannak a hűtőmben. Természetesen a felkészülési és a versenyidőszakban más-más kap nagyobb hangsúlyt, de vannak dolgok, amik állandóak, például a napindító kávé is kell a jó starthoz.”
Attilának van még ideje a felkészülésre, hiszen az Európa-bajnokság – amelyen az 1000 méter mellett az 5000 méteres távon is rajthoz áll – csak július közepén lesz és az év fő versenye, a világbajnokság is augusztusban. Ismerve a szegedi kenus kísérletező kedvét, szinte biztos, hogy a brazil konyha rejtelmeit is szívesen fedezné fel, legkésőbb 2016-ban.