Storcz Botond: A péntek tökéletes, az összkép pozitív

Vágólapra másolva!
2011.08.22. 09:56
null
Storcz Botondnak több örömre volt oka, mint csalódásra (Fotó: Tumbász Hédi)
Címkék
Összességében elégedett a magyar válogatott teljesítményével Storcz Botond szövetségi kapitány, de ő is tudja, vannak még befoltozandó lyukak. Erre törekszenek a jövőben, viszont a pozitívumokat is kellően méltányolni kell. Felemásak az érzések, de van elég eredmény, amelynek lehet örülni.

– Hogy Jules Winnfieldet idézzük a Ponyvaregény című filmből: „Örülünk, Vincent?”
– Az összkép tekintetében mindenképp.

– Mik a pozitívumok?
– Tíz érmet reméltem, ez összejött, és örülök, hogy a női kajakosok mellett kenuban és férfikajakban is nyertünk aranyat. Az éremtábla második helyén zártunk, és ha lenne olyan, hogy kvótaszerző verseny, abban is az élmezőnyben végeztünk volna a tizennyolcból tizennégy indulási joggal.

– Akkor folytassuk a feketelevessel: a férfi kenusok a maximális négyből csak egy kvótát gyűjtöttek, pedig előzetesen négyből négyet remélt tőlük.
– Valóban, ha ki kell emelnem, mi tetszett a legkevésbé a világbajnokságon, a kenu ezer páros szereplését mondanám. Nem az zavart, hogy kiestek, hanem hogy nem küzdöttek az utolsó leheletükig. Ebben a számban, valamint kétszáz egyesben a poznani világkupán lesz lehetőség a kvótaszerzésre, és nem is először fordul elő, hogy pótkvalifikációra kényszerülünk. Vajda Attila viszont hibátlanul felépített pályát ment, azzal maradéktalanul elégedettek lehetünk.

SZAVAZÁS

Hogyan értékeli a magyar kajak-kenu válogatott vb-teljesítményét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

– Tavaly a férfikajak szakág problémáiról szóltak a hírek, most nyolcból hét kvóta már zsebben, viszont érmet nem szereztek versenyzőink olimpiai számokban.
– Ha a tavalyi vébén lehetett volna kvalifikálni Londonra, csak két kvótánk lett volna, viszont akkor nyertünk érmet. Most a kvótaszerzés volt a cél. Úgy érzem, egyébként is előrelépett a szakág, és remélem, jövőre még tovább fejlődik. Most még nem látom, mely szám lehet a befutó olimpiai éremszerzés terén, de az ezer páros végezhetett volna előrébb, ha kicsit nagyobb szerencséje van – gondolok itt a szélre. Ezzel nem mentegetőzni szeretnék, de ha már értékelünk, igenis bele kell venni ezt a szempontot is, mert lelátóhoz közelebbi pályákon nagyon nehéz dolguk volt versenyzőknek a túloldaliakhoz képest. Kétszáz méteren pedig hajszálon múlik a siker, úgyhogy ott nem is érdemes jósolgatni.

– És a férfi négyes szereplése?
– A férfi négyes is teljesítette az elvárást, vagyis kvótát szerzett, de ha végignézzük, hogy az olimpiai bajnok, a világbajnok és az Európa-bajnok egység sem jutott A-döntőbe, felértékelődik a hetedik helyezés és a kvóta, mert utóbbi örömteli fegyvertény. Egyébként a számok is ezt mutatják, korábban általában hat-tíz nemzet szerzett érmeket, mostanra ez a szám huszonötre duzzadt. Ami minket illet, a szakágak kiegyenlítették egymást, ezért továbbra is azt mondom, összességében elégedett vagyok, ha viszont külön-külön vizsgálom az egyes számokat, látszik, hogy vannak erősebbek és kevésbé erősek, amelyeknek fel kell zárkózniuk.

SZEGED SZÁMOKBAN
94 ország jelezte részvételét
88 ország versenyzői álltak rajthoz végül
25 ország nyert érmet
15 ország nyert aranyérmet
– A hölgyek szereplésével kapcsolatban is vegyesek az érzései?

– Abból a szempontból igen, hogy az ötszáz párostól többet vártunk, de nem élem meg tragédiaként a negyedik helyet. Van ilyen, tanulni kell belőle és menni tovább, ahogy a versenyzők is mondták – nem lehet mindig nyerni. Pénteken viszont a négyessel maximálisan elégedett voltam, mert nagyszerűen felépített pályát mentek a lányok, látszott az evezésükön, hogy ők fognak nyerni. Aznap egyébként is bejött az összes éremesély, méghozzá nem is akárhogyan: három aranyat nyertünk, abból kettőt olimpiai számban.

– Mi volt a legkellemesebb meglepetés a vébén?
– A férfi kajakpáros győzelme ötszázon, titkon reménykedtem az éremben, de a győzelem meglepett. És ha már a női négyesről beszéltünk, nagyon örülök, hogy sorozatban harmadik éve veretlenek vagyunk a számban.

NSO-AJÁNLÓ
Elemzés a magyar csapat szegedi teljesítményéről: olimpiai számokban két győzelem (női K-4, C-1 1000 m) mellett egy második hely (női K-1 500 m) jött össze, igaz, háromban (K-1 1000 m, C-2 1000 m, C-1 200 m) döntőbe sem kerültünk.

– Kétezer-hathoz képest milyen volt a hazai rendezésű vébé?
– A legjobban szervezett, legprofibb lebonyolítású világbajnokság volt a kétezer-tizenegyes az eddigiek közül, nagyszerű közönség előtt zajlott, úgyhogy biztosan minden résztvevő számára felejthetetlen élmény volt.


TOVÁBBI KAJAK-KENUS HÍREK ÉS ADAM VAN KOEVERDEN-INTERJÚ A HÉTFŐI NEMZETI SPORTBAN!

VOLTAK CSALÓDÁSOK ÉS MEGLEPETÉSEK IS A VB-N – STORCZ BOTOND

AZ ÉREMTÁBLÁZAT
Ország
arany
ezüst
bronz
Németország 6 2 3
MAGYARORSZÁG 6 1 3
Kanada 3
Oroszország 2 6 3
Lengyelország 2 2 3
Fehéroroszország 1 3 4
Azerbajdzsán 1 3
Spanyolország 1 1 2
Románia 1 1 1
Litvánia 1 1
Ukrajna 1 3
Ausztria 1
Franciaország 1
Szlovákia 1
Új-Zéland 1
Nagy-Britannia 3
Svédország 2
Ausztrália 1 2
Bulgária 1 1
Csehország 1
Egyesült Államok 1
Dánia 1
Norvégia 1
Olaszország 1
Üzbegisztán 1
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik