Sofron István kihagyja a jégkorong-világbajnokságot – hivatalos

R. P.R. P.
Vágólapra másolva!
2025.04.16. 18:26
null
Fotó: Koncz Márton
A Magyar Jégkorong-szövetség a Facebook-oldalán bejelentette, hogy Sofron István nem vesz részt a május 9-én kezdődő elit-világbajnokságon Herningben.

 

Az MJSZ közleménye (Facebook):

„Klasszisunk és a férfi nemzeti válogatott is kimerített minden lehetőséget, de az egészség a legfontosabb, ezért Sofron Istvánnak fájó szívvel bár, de ki kell hagynia az idei májusi világbajnokságot.”

„Augusztusban, az olimpiai selejtezőn hátulról kapott ütközés nyomán nyakkal belerepültem a palánkba: a kezem-lábam alig tudtam mozgatni, viszont a CT-vizsgálat negatív lett – mondta a 37 éves Sofron István a szövetség cikkében. Akkor gerincvelő-rázkódást állapítottak meg, aminek normális tüneteit produkáltam. Ezek szerencsére pár nap alatt el is múltak, és később sem jöttek elő.

Szezon közben volt egy-egy ütközés, amely nyomán éreztem, hogy megfog a nyakam-hátam, a lábaim is nehezebbek, ám pár lépés után mindig rendbejöttem. Nem úgy csütörtökön, Fehérváron, ahol ismét kaptam egyet hátulról és ugyanazt éreztem, mint Pozsonyban, hogy nem tudtam mozgatni a kezem-lábam. Az MRI pedig most kimutatta, hogy gerincsérvem van, ami éri az ideget, ezért is volt, hogy hirtelen mozdulatnál az ideg blokkolt, és kihatott a mozgásszervekre.

Mindezek tudatában túl nagy kockázat lenne játszanom, főleg az én stílusomban, harciasan és sok ütközéssel. Mostantól sokat kell foglalkoznom a gerincemmel, hogy a sérvet visszaszorítsuk: ez lehet műtét, illetve más módszer, de a lényeg, hogy vissza kell nyernem a teljes mozgástartományt. Már az elmúlt napokban is sok kezelésen vettem részt, temérdek szakemberrel beszéltem, akik igyekeznek segíteni. Próbáltam az utolsó szalmaszálat is elkapni, ám sajnos túl nagy a veszély – akár maradandó is –, ezért fájó szívvel, de ezt a világbajnokságot ki kell hagynom.”

További információ, hogy a kapusok létszáma is csökkent eggyel, a szakvezetőség Halász Béninek „köszönte meg az odaadó és a többieket még jobb teljesítményre sarkalló munkát”. Szongoth Domán csatlakozott a vasárnap Székesfehérváron kezdődő U18-as divízió 1/A-világbajnokságra készülő ifjúsági válogatotthoz, és majd a hazai vb befejezése után csatlakozik újra a felnőttek munkájába.

Jégkorong
2025.04.10. 21:55

A férfi jégkorong-válogatott 4–2-re legyőzte az osztrákokat

A 4–2-es győzelmet kissé beárnyékolja Sofron István sérülése.

 

AZ AKTUÁLIS KERET

Kapusok (3): Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg – Norvégia), Horváth Dominik (Hydro Fehérvár AV19), Vay Ádám (HK Poprad – Szlovákia)

Hátvédek (10): Horváth Alex (Trinec – Csehország), Horváth Donát (FEHA19), Horváth Milán (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Kiss Roland (Hydro Fehérvár AV19), Nilsson Henrik (Kalmar HC – Svédország), Ortenszky Tamás (EHC Winterthur – Svájc), Szabó Bence (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Szathmáry Simon (DVTK Jegesmedvék), Szongoth Döme (ERC Ingolstadt – Németország), Tornyai Gábor (Újpesti TE)

Csatárok (16): Ambrus Gergő (Hydro Fehérvár AV19), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (KooKoo – Finnország), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Horváth Bence (Jukurit – Finnország), Laskawy Ferenc (Újpesti TE), Mattyasovszky Gergely (FTC-Telekom), Mihalik András (Debreceni EAC), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nagy Krisztián (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Németh Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Papp Kristóf (Iowa Heartlanders – Egyesült Államok), Schlekmann Márk (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Szongoth Domán (KooKoo – Finnország), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Varga Balázs (Hydro Fehérvár AV19)

A magyar csapat vb-programja:
Május 10., szombat, 16.20: Németország–Magyarország
Május 11., vasárnap, 12.20: Egyesült Államok–Magyarország
Május 13., kedd, 20.20: Kazahsztán–Magyarország
Május 15., csütörtök, 20.20: Csehország–Magyarország
Május 16., péntek, 16.20: Magyarország–Dánia
Május 18., vasárnap, 20.20: Magyarország–Svájc
Május 19., hétfő, 20.20: Magyarország–Norvégia
 

 

Legfrissebb hírek

Mihalik András: Szeretnénk meglepetést szerezni

Jégkorong
2 órája

Először edzett a világbajnokság helyszínén a magyar jégkorong-válogatott

Jégkorong
17 órája

„Miért ne? Csak rajtunk áll” – Terbócs István szerint meglepetést okozhat hokiválogatottunk a németek ellen

Jégkorong
Tegnap, 8:14

Bodó Christopher marad a Gyergyónál

Jégkorong
2025.05.07. 20:27

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, 2025: MENETREND, PROGRAM, EREDMÉNYEK

Jégkorong
2025.05.07. 18:35

„Ne legyünk töketlenek” – ezt a tanulságot vonta le férfi hokiválogatottunk Kanada ellen

Jégkorong
2025.05.07. 10:52

Jégkorong: előtte az elődök – a sportba született Gyulai Benedek

Utánpótlássport
2025.05.07. 09:03

Kanada nagy falat volt, hat kapott gólra nem volt válasza a mieinknek

Jégkorong
2025.05.06. 21:22
Ezek is érdekelhetik