Jégkorong KK: kikapott és nem jutott tovább az FTC

H. Á.H. Á.
2024.10.20. 16:16
A Ferencváros nem jutott tovább a jégkorong Kontinentális Kupa második köréből, amelynek záró, vasárnapi játéknapján 5–2-re kikapott a lett HK Mogótól, úgy, hogy a baltiak a 25. másodpercben megszerezték a vezetést, az első szünetben pedig már 3–0-ra vezettek.

Az FTC pénteken megverte 6–0-ra a litván Energija Elektrenait, szombaton viszont hosszabbításban 5–4-re kikapott a házigazda Corona Brasov-tól, ám papíron még maradt esélyük a zöld-fehéreknek a továbbjutást jelentő első helyet megszerezni a D-csoportban. Ehhez viszont nem kellett volna rögtön a 25. másodpercben hátrányba kerülnie a magyar bajnoknak, ráadásul a lettek az első szünetben már 3–0-ra vezettek. Sőt, a második felvonás közepén 5–0 állt az eredményjelzőn – a Ferencváros 26 másodperc alatt kapott két újabb gólt –, de legalább a harmad vége előtt két másodperccel Turbucz Martin góljával a szépítés sikerült. Sokat ugyan ekkor már nem számított, ám azért a harmadik játékrészt megnyerte a Fradi, köszönhetően Valentin Razumnyak emberelőnyös góljának.

A vereséggel eldőlt, hogy az FTC nem jut tovább a csoportjából, hiszen csupán a tornagyőztes kerül a nyolc közé.