Osztrák jégkorongliga: nagyszerű hajrá és fehérvári győzelem a nyitó fordulóban

D. Á.D. Á.
2024.09.20. 22:09
Fotó: Facebook/Hydro Fehérvár AV19
A Hydro Fehérvár AV19 5–2-re legyőzte a HC Pustertalt az osztrák jégkorongliga (ICEHL) 1. fordulójában.

A dél-tiroli együttes a második harmad után még 2–1-re vezetett, ám a hajrában a fehérváriak remekeltek – négy gólt szereztek, így alakult ki az 5–2-es végeredmény.

OSZTRÁK LIGA
HC Pustertal (olasz)–Hydro Fehérvár AV19 2–5 (1–1, 1–0, 0–4)
Bruneck, 2267 néző. V: Berneker, Huber, Martin (osztrákok), Pardatscher (olasz).
PUSTERTAL: Roy – ANDERSEN 1, Zanatta / Osmanski, Wesley / Glira, Bouramman / Althuber, Conci – LACROIX (1), Fraycklund (1), Purdeller / Mantinger, Findlay, Akeson (1) / I. Deluca, Coulter, Petan 1 / Gschliesser, Andergassen, Traversa. Edző: Jason Jaspers
FEHÉRVÁR: Reijola – Stipsicz, Campbell / Falus, Messner / Kiss R., Stajnoch (1) / Csollák – SEBŐK (1), HÁRI (2), KURALT 2 (1) / Erdély, BERGER 2 (1), Brown 1 / Magosi, Bartalis, Kulmala / Mihály, Németh, Terbócs / Ambrus Cs. Edző: Kiss Dávid
Kapura lövések: 28–23. Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 9/3
További eredmények: Vienna Capitals–Moser Medical Graz99ers 1–2, HC TIWAG Innsbruck–Pioneers Vorarlberg 3–1, Olimpija Ljubljana (szlovén)–EC iDM Wärmepumpen VSV 3–2, EC-KAC–Red Bull Salzburg 4–3 – szétlövéssel, HCB Südtirol Alperia (olasz)–Steinbach Black Wings Linz 5–0
Jason Jaspers: – Ingyen kaptak egy győzelmet. Nem hiszem, hogy megérdemelték volna, és hogy az övék lett volna a jobb csapat. A harmadik harmadban folyamatosan emberhátrányban voltunk. Nem számíthatsz győzelemre, ha ennyiszer öt a három ellen kell játszanod. Nem hozhatjuk többet magunkat ilyen helyzetbe, okosabbnak kell lennünk.
Kiss Dávid: – Korán sikerült megszereznünk a vezetést, ez kellő önbizalmat adott, így kell kezdeni egy idegenbeli túrán. Az emberelőnyében jól dolgoztunk, de egyenlő létszámnál fordított a Pustertal. Utána nem találtuk a játékunkat, de az utolsó harmadra úgy jöttünk ki, hogy megfordítjuk a mérkőzést. Ki kell emelni a speciális játékunkat, ezzel eldöntöttük a találkozót, de a kapusteljesítményünk és a védőink is jók voltak.