Erste Liga: hosszabbításban dőlt el a székely rangadó

P. SZ.P. SZ.
2024.02.27. 20:03
A világos mezes Gyergyó nyerte meg a presztízsmeccset (Fotó: Pál Zoltán)
Hosszabbításban dőlt el a jégkorong Erste Liga székely rangadója kedd este: a Gyergyó 4–3-ra győzött a Csíkszereda vendégeként.

IZOMLÁZ VÁR az Erste Liga alapszakaszának SC Csíkszereda–Gyergyói HK székely rangadója segítőire, akik a büntetőpadok ajtaját nyitották-csukták, hiszen a játékosok tettek róla, hogy bőven legyen dolguk.

Két perc sem telt el a mérkőzésből, amikor egy kisbüntetésért Imre Patrik könyörtelen bodicsekkel adta meg az alaphangot, de még az első harmadban további 26 perc büntetést osztottak ki teljesen indokoltan a játékvezetők.

A második harmad elején Vincze Péter – az addig történtek tükrében kissé túlzónak tűnő – végleges kiállításával próbálták elejét venni a durvaság elfajulásának, de mérsékelt sikert aratott a próbálkozás: a játékrész közepén folyamatos volt a hoki, ám így is további hét kisbüntetést kellett befújni.

Mivel mindkét együttes három-három gólt szerzett a harmadik harmadig, a végjátékban (összesen 71 büntetésperc felhalmozása után) fegyelmezetten, a szabályok betartása mellett keresték a győztes találatot – végül Fejes Nándor a hosszabbításban találta meg.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 3–4 (1–2, 2–1, 0–0, 0–1) – hosszabbításban
Csíkszereda, 1950 néző. V: Sikó, André, Magyar Á. (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: O’Connor – Salló (1), Láday / KUBÁT 1, Rutkowski / Gecse, Ferencz-Csibi – Rokaly N., Reisz, Fodor Cs. / SZKACSKOV 1 (1), Részegh T., BECZE T. (1) / Rokaly Sz. (1), Asuchak 1, A. Brown / Bajkó Cs., Casaneanu, Svetina. Edző: Václav Novák
GYERGYÓ: Rinne – HAARANEN, FEJES 1 / Dalhuisen (1), Raymond / Mesikämmen, Imre (1) – B. Orbán (1), Sylvestre, Sárpátki / Vincze P., Császár (1), BODÓ 2 (2) / Szigeti, Tranca, Sándor-Székely 1 / Csiszer, Tamminen, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 21–18
Emberelőny-kihasználás: 6/1, ill. 2/0
Fegyelmi büntetések: végleges kiállítás (Vincze P.)
Mark LeRose (másodedző): – Nem volt nagy különbség a csapatok között, mindkettő keményen és szenvedélyesen játszott. Ez sok kiállítást hozott, sokat voltak a speciális egységek a jégen. Nem ebben az eredményben reménykedtünk, de így is pontot szereztünk, most pihennünk kell kicsit.
Szilassy Zoltán: – Imádok Csíkszeredába járni, értelmiségi a helyi szurkolótábor, jó a hangulat. Két dolgot nem szeretek itt: a jégbalettet, amit közelről kellett néznünk, illetve emberhátrányt gyakorolni. Mindkettőért kár idejönni, akár otthon is maradhattunk volna. Árral szemben úsztunk, és így is két pontot szereztünk.