Osztrák hokiliga: 24 órán belül itt az újabb Fehérvár-siker!

KAPOLCSI-SZABÓ BENCEKAPOLCSI-SZABÓ BENCE
2024.01.13. 19:39
Fehérvári gólöröm (Fotó: Dömötör Csaba)
A címvédő Salzburg pénteki legyőzése után szombaton is nyert a Hydro Fehérvár AV19 az osztrák profi jégkorongbajnokságban (ICEHL): a fehérváriak megint hazai jégen játszottak, és ezúttal a Pustertal Wölfe legénységét verték meg 2–0-ra.

SOKKAL GYORSABBAN nemigen lehet emberhátrányba kerülni, mint ahogy a Pustertal ellen a Volánnal történt, hiszen Tim Campbellt már a mérkőzés huszonegyedik másodpercében leküldték a bírók. Az akadályozására azonban nagyon is szüksége volt csapatának, mert csak így tudta elkerülni, hogy létszámfölényes kontrát vezessenek az olaszok. Tekintve, hogy a fórban sem lőttek gólt a vendégek, helyes döntésnek bizonyult a szabálytalanság.

Egészen az első reklámszünetig Kiss Dávid együttese irányította a meccset, ám onnantól kezdeményezőbbé vált a Pustertal. A hirtelen változás kissé megviselte a pénteken a címvédő Salzburgot legyőző, ezzel ötmeccses vereségsorozatukat megszakító székesfehérváriakat, de hiába próbálkoztak háromszor annyit az olaszok, a pontatlanságaiknak, valamint az önfeláldozó mentéseknek és a magabiztos kapusteljesítménynek hála a Volán az első dudaszóig megőrizte a gól nélküli döntetlent.

Már a párharc felén is túl, hatalmas Olivier Roy-védéseket követően született a találkozó első gólja, ám nem a még fektében is hárító kanadai kapus mögött rezzent a háló, hanem a másik oldalon. Az ordító ziccerekben hibázó dél-tiroliak talán még mindig azon gondolkodtak, hogyan lehetséges, hogy nem vezetnek, amikor az újabban támadót játszó Joshua Atkinson megtréfálta a kapusukat, megszerezve a vezetést a Volánnak. A gól nemcsak a csapatot, hanem a szurkolókat is feltüzelte, akik minden addiginál hangosabban biztatták kedvenceiket. Rá is fért a Fehérvárra, mert ugyan nála volt az előny, ellenfele továbbra is jóval többet próbálkozott.

Hogy ne kelljen nagyon izgulni, arról Anze Kuralt gondoskodott röviddel a harmadik játékrész kezdete után. Daniel Leavens a semleges harmadban harcolt meg keményen a korongért, majd habozás nélkül indította az elöl maradó Kuraltot, aki bivalyerős lövésével megduplázta együttese előnyét. A végeredmény 2–0 maradt, Roy pedig shutouttal járult hozzá, hogy a Volán az alapszakaszban négyből negyedszer győzze le a Pustertalt.

OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA (ICEHL)
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–PUSTERTAL WÖLFE (olasz) 2–0 (0–0, 1–0, 1–0)
Székesfehérvár, 2490
néző. V: Grozik (szlovén), Ofner (osztrák), Jedlicka (szlovák), Muzsik
FEHÉRVÁR: O. ROY – Robertson, T. CAMPBELL / Stipsicz, M. Phillips / Fournier, Nilsson H. / Kiss R. – LEAVENS (1), Hári J., Kuralt 1 / Laberge, Bartalis I., Mihály Ákos / ATKINSON 1, McGauley (1), Magosi B. / Vértes, Németh K., Ambrus G. Edző: Kiss Dávid
PUSTERTAL: J. Smith – Stanton, Messner / Kasastul, Ege / Glira, Atwal / Gschliesser – Hannoun, Frycklund, Petan / Morley, Sill, Akeson / I. Deluca, Andergassen, Mantinger / Ikonen, Berger, Hasler. Edző: Kasper Vuorinen
Kapura lövések: 15–38
Emberelőny-kihasználás: 1/0, ill. 2/0
Kiss Dávid:
– Nem hokiztunk szépen, nem volt közönségszórakoztató a játék, a Salzburg elleni pénteki győzelmünk felemésztette energiánk többségét. Ami maradt, azt most kiadtuk magunkból, megizzadtunk a három pontért. A harmadik harmadban könnyen lehet, hogy megdöntöttük a tilos felszabadítások számának rekordját. Semmi más nem számít, csak a három pont – és hogy a hátunk mögött tudhatjuk a karácsony utáni vereségsorozatot.
Kasper Vuorinen: – Kemény csatát vívtunk, mindkét csapat négy sorral, a tapasztalt és a fiatal játékosok egyvelegével próbált nyerni. Mindent beleadtunk, sokat volt nálunk a korong, de ha nem találunk be, nem nyerünk. A Fehérvár sokkal hatékonyabban használta ki a helyzeteit, nem véletlenül áll a tabellán ott, ahol.