Osztrák hokiliga: nem sikerült a Fehérvárnak a grazi meccs

KAPOLCSI-SZABÓ BENCEKAPOLCSI-SZABÓ BENCE
2023.11.24. 21:58
Stipsicz Bence ütötte a fehérváriak első gólját (Fotó: Dömötör Csaba)
A Hydro Fehérvár AV19 6–4-re kikapott a tabellautolsó Graz vendégeként az osztrák jégkorongbajnokság (ICEHL) pénteki játéknapján.

KÜLÖNLEGES HÉTVÉGÉRE készült a Hydro Fehérvár AV19, hiszen pénteken az ICEHL utolsó helyén szerénykedő Grazcal játszott, vasárnap pedig a listavezető Linz lesz Kiss Dávidék vendége a Raktár utcában. Akármennyire is egyértelmű esélyese volt a Volán a grazi összecsapásnak, a csapat edzője és kapitánya nem győzte hangsúlyozni, mennyire kiegyensúlyozott a liga, és mekkora hiba lenne félvállról venni a sereghajtó elleni meccset. A mieink helyzetét nehezítette, hogy a védelemben Markus Phillips mellett Nilsson Henrik és Kiss Roland is sérüléssel bajlódik, így az edzői stáb kénytelen volt a fiókcsapathoz nyúlni, hogy a hiányzásuk által keltett űrt betöltse. A FEHA19-ből hívott Csollák Márkó kapta meg a lehetőséget a Volán harmadik sorában.

Hiába tudta elméletben edző, csapatkapitány és játékos is, hogy a Graz ellen ugyanúgy kell összpontosítani, mint a címvédő Salzburg ellen, a gyakorlatban mégis kissé lassan kezdett a Volán. A motivált osztrákok pedig kapva kaptak az alkalmon, a támadóharmadban szereztek korongot, majd két passzt követően máris 1–0 volt nekik. Az igazi meglepetés azonban az volt, hogy a vezetés megszerzését követően még jó ideig irányították a játékot, csak Olivier Roy bravúrjai miatt nem lett nagyobb a különbség a felek között. A kezdeti sokk után először a játék képe vált kiegyenlítetté, majd szép adogatást követően Stipsicz Bence az eredményt is egálra módosította.

A középső játékrész elején mindkét együttes átvészelt egy-egy emberhátrányt, és már a mérkőzés felén is túl jártunk, amikor újabb magyar gólnak örülhettek az Ausztriába utazók. Egy kontra végén Daniel Leavens érkezett középen teljesen egyedül, jó ütemben kapta a korongot, és fonákkal a fekvő kapus fölött a hálóba lőtt. Csakhogy még a harmad végén egy távoli kísérlet után utat talált a pakk a Volán kapujába, ismét döntetlennél következett a szünet.

A harmadik húsz percben megint meglepte a Graz a Székesfehérvárt, agresszívan, gólra törően játszottak az osztrákok, és bár némi szerencsével – mindkétszer Olivier Roy-ról pattant be a kapujába a korong –, de hamar kétgólos előnyt szereztek. Öt perccel a vége előtt Bartalis István csökkentette egygólosra a különbséget, majd lehozta a kapusát Kiss Dávid, és a Graz újra gólt lőtt. Tovább próbálkozott a Volán, ismét felzárkózott, de Roy újra lekorcsolyázott, és egy újabb üres kapus gól kialakította a 6–4-es végeredményt.