Osztrák jégkorongliga: a Salzburg kiütötte a Fehérvár AV19-et

K. T. I.K. T. I.
2021.12.18. 21:40
Az AV19 nem bírt a Red Bull Salzburggal (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV19)
Nagy verést kapott a listavezető Red Bull Salzburg otthonában a Hydro Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongliga szombati játéknapján.

Bár az első harmad nem hozott gólt, már ebben is a salzburgiak játszottak mezőnyfölényben. A második játékrészben aztán kiszakadt a gólzsák, a házigazda 33 másodperccel a szünet után előnybe került, majd bő 13 percnyi játékot követően már 5–0-ra vezetett. A harmad végén Erdély Csanád ugyan szépített, de ez az eredmény kozmetikázásán túl sokat nem ért. Az utolsó játékrészben újabb 31 másodperc kellett a Salzburgnak ahhoz, hogy visszaállítsa az ötgólos különbséget, sőt, aztán még növelte is azt – Josh Atkinson újabb szépítő találatát két Peter Schneider gól zárta közre (8–2).

A mérkőzés legeredményesebb játékosa is a 30 éves osztrák csatár lett – összesen három találatig jutott.

1. Salzburg 28 12 7 4 5 93–63 +30 54
2. Olimpija Ljubljana 26 14 1 3 8 89–72 +17 47
3. Vienna Capitals 27 13 3 1 10 72–66 +6 46
4. Bozen Südtirol 26 13 2 1 10 77–84 –7 44
5. Klagenfurt 27 10 5 5 7 75–63 +12 45
6. Fehérvár AV19 28 13 2 3 10 93–85 +8 46
7. Villach 25 10 4 3 8 90–73 +17 41
8. Innsbruck 24 10 4 1 9 72–75 –3 39