Erste Liga: sima FTC-siker a MAC ellen

2021.12.23. 20:15
Az FTC könnyedén nyert a MAC vendégeként (Fotó: Mudra László)
A Ferencváros könnyedén győzött (4–1) a MAC vendégeként a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján. A Dunaújváros 3–1-re kikapott a Titánoktól, a DVTK Győrben nyert (4–3).

Az FTC sorozatban negyedik győzelmét aratta az Erste Ligában, így tartja a lépést a listavezető Csíkszeredával.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
MAC HKB ÚJBUDA–FTC-TELEKOM 1–4 (0–2, 1–2, 0–0)
Tüskecsarnok, 690
néző. V: Soós, Nagy Attila, Muzsik, Pálkövi Botond.
MAC:
Bálizs – Csollák, Pozsgai / Dóczi, Garát / Tóth Gergely (1), Macaulay / Tóth P. – Ritter, Ádám, Schlekmann / Tóth R., Stevens, Kreisz B. / Pápa, MOLNÁR B. 1, DJUMIC / Strenk, K. Varga, Weidemann. Edző: Kangyal Balázs
FTC:
ARANY – Boros, Kärmeniemi / Seregély Máté, McFadden / Bohunicky (1), Bán (1) / Hegyi Á. – Kulmala, Nagy G., PAVUK (2) / TÓTH A. 2, FOWLIE 2, Galántai / Kóger, Roczanov, Somogyi B. / Komáromy, Farkas L. (1). Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések:
38–47.
Gól – emberelőnyből:
5/0, ill. 3/0
Kangyal Balázs:
– Egész sokáig partiban voltunk a liga legjobb csapata ellen. Több fiatal is lehetőséget kapott, és éltek is vele, még ha az eredmény ezt nem is tükrözi. Van mit tanulnunk ebből a meccsből, fontos, hogy ezt meg is tegyük a következő hónapokban.
Fodor Szabolcs: – Két megfogyatkozott csapat mérkőzése volt a mostani, sok a sérült mindkét oldalon. Csak három sorral tudtunk kiállni, de így is a maximumot hoztuk, és fontos pontokat szereztünk meg, amelyek nagyon értékesek egy ilyen szoros állásnál.

TITÁNOK–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 3–1 (0–1, 1–0, 2–0)
Székesfehérvár,
226 néző. V: Németh, Kókai, Tóth R., Kis-Király.
TITÁNOK: HORVÁTH DOMINIK – Reiter A., Dobmayer / Gribkov, Mingazov 1 / Dolinar 1, Farkas B. (1) / Kóger B., Nochta – Krasnican (1), LUNDIN (2), NÉMETH K. 1 (1) / Ambrus Cs., Fekete, Rétfalvi / Nagy Á., Alapi, Keceli-Mészáros / Mayer, Parragi, Rózsahegyi. Edző: Anatolij Bogdanov
DAB: KRAJCOVIC– Pozsár, Bubnov /, Bobcek, Benke / Druja, Tamás – Szappanos, Kabatayev, Török / Németh P., Szűcs I., Ribcsik / Horváth Á., Németh Á., Lőczi / Marosi (1), Gebei G. (1), PINCZÉS 1. Edző: Leo Gudas
Kapura lövések: 43–32.
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 1/0
Anatolij Bogdanov:
– Természetesen minden meccs maximális koncentrációt, munkát és kapusteljesítményt igényel. Ezúttal minden elem rendben volt. Szoros volt a találkozó, mindkét együttes mindent megtett a pontokért. Felülmúltuk az ellenfelet és megdolgoztunk a szerencsénkért. Szép karácsonyi ajándék ez.
Leo Gudas: – Voltak helyzeteink nekünk is, de nem mentek be, ez volt a különbség. Nem koncentráltunk eléggé az első harmadban, amikor előnyt szerezhettünk volna. Megadtuk a lehetőséget az ellenfélnek – élt vele.

UNI GYŐRI ETO–DVTK JEGESMEDVÉK 3–4 (1–0, 1–3, 1–1)
Győr
, 379 néző. V: Pálkövi Zs., Timár, Pálkövi Baksa, Árkovics.
GYŐR: Tóth K. – Kmec, Vas Márk 1 / Bukor, Kováts / Lendák (1), Léránt / Tornyai, Odnoga M. (1) – Dézsi Bence, Madácsi 1, Schmál / Nagy M., Czakó, SZALMA 1 (1) / Páterka (1), Turbucz (1), Bödök / Majoross B., Mesterházy, Szlama. Edző: Ladányi Balázs
DVTK: Kiss B. – Hyvärinen, Szirányi B. (1) / KISS R. 1 (2), DOETZEL (2) / Hadobás, Illés – Galanisz 1, WALKER (2), Mihalik / Galajda 1, Mattyasovszky (1), Lövei / Miskolczi, Vojtkó, Ritó 1 / Szabad, Pecsét, Farkas M. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 25–30.
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 5/2
Ladányi Balázs:
– Nem abban a tempóban játszottunk, amiben szerettünk volna, kiestünk a ritmusból a húsz nap pihenő alatt. Az utolsó harmadban már kezdtük felvenni a fonalat, de a DVTK-nak minden gólunkra volt válasza. Ki kell alakulnia a gyilkos ösztönnek, mert anélkül nem lehet sikeres egyetlen csapat sem, ennél tökösebbnek kell lennünk.
Tokaji Viktor: – Nem adta magát könnyen az ETO, az első harmadban pontatlanok voltunk, végül a második játékrészben rá tudtuk erőltetni a játékunkat az ellenfélre, ennek köszönhető, hogy szereztünk három gólt. A kispadról úgy éreztem, a mi akaratunk érvényesült, ez nagy szó ezen a kis méretű pályán, ami általában óriási előny a hazaiaknak.

1. Sport Club Csíkszereda 26 18 1 3 4 122–74 +48 59
2. FTC-Telekom 25 18 1 2 4 90–41 +49 58
3. UTE 26 13 6 2 5 78–46 +32 53
4. Gyergyói Hoki Klub 24 15 3 6 105–78 +27 51
5. MAC HKB Újbuda 24 13 2 3 6 94–66 +28 46
6. Brasov Wolves 26 13 2 11 97–90 +7 41
7. DEAC 25 9 1 2 13 86–88 –2 31
8. UNI Győr ETO HC 24 7 3 14 72–85 –13 24