Fodor András, a Debreceni Hokiklub (DHK) elnöke, a DEAC jégkorongszakosztályának vezetője elmondta: a 420 négyzetméteres épületben két tágas öltözőt alakítottak ki, amelyeket a DEAC Erste Ligá-s csapata és a DHK junioregyüttese használ majd. Elkészült egy multifunkcionális oktatóterem, amelyben a DHK utánpótlás korosztályainak elméleti képzését végzik. Az épületben mosodát, irodákat és tárgyalót is kialakítottak. Hozzátette: a beruházás 300 millió forintból, teljes egészében taotámogatásból valósult meg. Fodor András, a Debreceni Hokiklub (DHK) elnöke, a DEAC jégkorongszakosztályának vezetője elmondta: a 420 négyzetméteres épületben két tágas öltözőt alakítottak ki, amelyeket a DEAC Erste Ligá-s csapata és a DHK junioregyüttese használ majd. Elkészült egy multifunkcionális oktatóterem, amelyben a DHK utánpótlás korosztályainak elméleti képzését végzik. Az épületben mosodát, irodákat és tárgyalót is kialakítottak. Hozzátette: a beruházás 300 millió forintból, teljes egészében taotámogatásból valósult meg.
Kósa Lajos országgyűlési képviselő (Fidesz-KDNP), a Magyar Országos Korcsolyázó-szövetség elnöke kiemelte: Debrecen azzal a szinte egyedülálló lehetőséggel rendelkezik a vidéki városok közül, hogy három fedett jégpályája is van. A Derék utca központ két állandó csarnoka mellett a Főnix Csarnok már eddig is több alkalommal volt otthona jeges nagyrendezvényeknek. Hozzátette: a debreceni jégkorong és az egyéb korcsolyasportok fejlődése indokolja, hogy a későbbiekben egy 2500-3000 néző befogadására alkalmas jégcsarnok épüljön a városban.
Kósa Lajos szerint egyre közelebb van az az idő, amikor a téli olimpián debreceni sportoló is lesz majd. Példaként a női jégkorongot, a rövid pályás gyorskorcsolyát és a műkorcsolyát említette. Mindhárom sportágban olyan versenyzői vannakDebrecennek, akik esélyesek lehetnek az olimpiai részvételre – fűzte hozzá.