Erste Liga: megvan az első edzőváltás a szezonban

JAKAB ÁRPÁDJAKAB ÁRPÁD
Vágólapra másolva!
2018.10.01. 12:36
Az Erste Ligában és a román bajnokságban is érdekelt Gyergyói Hoki Klub vezetősége október elsejei hatállyal menesztette a csapat nyáron kinevezett orosz vezetőedzőjét, Alekszandr Trofimovot.

A szerződésbontásra azt követően került sor, hogy a Gyergyó vasárnap hazai pályán szenvedett 1–0-s vereséget a Vienna Capitals farmcsapatától. Az idén újjáalakuló és jelentősen megerősödő székelyföldi jégkorongcsapatnál a várt eredmények elmaradásával magyarázták a váltást: a Hoki Klub az Erste Ligában lejátszott hat találkozóján mindössze öt pontot szerzett, s ezzel jelenleg a tizenegy csapatos bajnokság kilencedik helyén szerénykedik.

A román bajnokságban Trofimov vezetésével legyőzték ugyan a Corona Brasovot és a Steaua Bucuresti-et is, ám két sima vereséget könyvelhettek el a székelyföldi rivális Csíkszeredai Sportklubbal szemben.

A hétfő esti, brassói vendégjáték alkalmával ideiglenesen a klub korábbi játékosa, Václav Novak sportigazgató irányítja a gyergyóiakat, a későbbiekben viszont az eddigi másodedző, Vitalij Donika látja el a vezetőedzői teendőket.

Legfrissebb hírek

Idegenben fordított és nyert a DVTK, gyorsan lerendezte az erdélyi derbit a Gyergyó

Jégkorong
2025.09.28. 20:15

Jégkorong Kontinentális Kupa: ukrán ellenféllel kezd a magyar bajnok

Jégkorong
2025.09.22. 16:54

Az UTE simán megverte az előző idény ezüstérmesét, a címvédő is hat gól lőtt az Erste Ligában

Jégkorong
2025.09.19. 20:59

Erste Liga: fölényesen nyert otthon a címvédő Gyergyó

Jégkorong
2025.09.14. 18:53

Erste Liga: öt góllal nyert a címvédő Gyergyó a nyitányon

Jégkorong
2025.09.12. 20:07

Fradi nélkül, határon túli fordulóval kezdődik az Erste Liga idénye

Jégkorong
2025.09.12. 08:48

Nyakunkon az Erste Liga, összegyűltek a csapatok képviselői

Jégkorong
2025.09.09. 16:35

Erste Liga: a döntőt telibe találtuk, de a tabella közepe szerzett meglepetéseket

Jégkorong
2025.06.21. 11:38
Ezek is érdekelhetik