Jégkorong Mol Liga: az Újpest és a MAC is hárommal nyert

2017.01.16. 20:11
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján az Újpest és a MAC Budapest is háromgólos győzelmet aratott.

A „lilák” Martin Frolík találatával már az 5. percben megszerezték a vezetést, majd a 23. percben indult be a henger, Nemes Benjamin, Anze Ropret, majd újra Frolík volt eredményes (4–0). Az Acélbikák a harmad hajrájában Becze Tihamér góljával kozmetikáztak, de ennél közelebb már nem tudtak jönni (4–1).„lilák” Martin Frolík találatával már az 5. percben megszerezték a vezetést, majd a 23. percben indult be a henger, Nemes Benjamin, Anze Ropret, majd újra Frolík volt eredményes (4–0). Az Acélbikák a harmad hajrájában Becze Tihamér góljával kozmetikáztak, de ennél közelebb már nem tudtak jönni (4–1).

A MAC Nagy Gergő 6. percben szerzett góljával került előnybe, majd a második harmad elején Jeffrey Jubinville, aztán Nagy Krisztián is betalált a brassói kapuba (0–3).

JÉGKORONG

ÚJPEST–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 4–1 (1–0, 3–1, 0–0)
Megyeri út, 215néző.V:Kincses, Németh M., Pálkövi, Váczi
UTE:
Sila – Huba, Kiss D. – Hegyi Á.(1), Gröschl(1)– N. Nagy, Kovács A. – Virág T., Pokornyi – Benk(2),Frolík1 (1),Ropret1 (1)– Csányi, Nemes1, Tóth G. – Szalma, Dósa, Pápa – Turbucz, Dömötör. Edző:Szilassy Zoltán
DAB:Duschek (Koitmaa) – Hudec, Ölander – Hruby, Ladigin – Lencsés, Hüffner – Dansereau, Cseter(1), Azari – Török, Kaszkov, Becze1– Odnoga M., Nagy M., Tanka – Borbás, Németh P., Léránt. Edző:Heikki Mälkiä
Kiállítások:10, ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Török, Azari)
Szilassy Zoltán:
– Szerettünk volna bizonyítani, hiszen egyszer a bajnokságban, egyszer pedig a kupában is kikaptunk az Újvárostól. Ennek ellenére fontos volt, hogy ne a reváns vezéreljen minket, hanem ragaszkodjunk a játéktervhez. Legutóbb Újvárosban lustán kezdtünk, az első harminc percben nem dolgoztunk rendesen, most viszont az elejétől fogva élesek és agresszívak voltunk, ennek köszönhetően el tudtuk dönteni a meccset harmincöt perc alatt. Ezt követően pedig jól kontrolláltuk a mérkőzést, lőhettünk volna még több gólt is az utolsó harmadban, de az előnyök befejezése hibádzott – ezen még mindenképpen dolgoznunk kell.

CORONA BRASOV (romániai)–MAC BUDAPEST 0–3 (0–1, 0–2, 0–0)
Brassó, 800
néző.V:Csata, Máthé, Deák, Bandi (romániaiak)
BRASSÓ:
Tőke – Nagy I., Filíp – Clarke, Nagy Cs. – Bors, Bíró O. – Csíki, Balázs Zs. – Klempa, McDonald, McGregor – Mihály Á., Zabludovszkij, Gliga – Bíró G., Tranca, Zsók – Fodor, Péter Zs., Bíró M. Edző:Martin Lacroix
MAC:Bálizs – Kovács B. Z.,Escobedo(1)– Pozsgai,Olson(1)– Ruikka, Vokla – Bödök, Mestyán – Nagy G.1,NagyK.1, Terbócs –Jubinville1, Booras, Somogyi(1)– Kovács Cs., Könczei, Keresztury – Silló, Tóth R., Schmál. Edző:Majoross Gergely
Kiállítások:2, ill 8 perc

1. DVTK Jegesmedvék 34 23 3 2 6 145–73 +72 77
2. MAC Budapest 35 23 2 3 7 152–82 +70 76
3. Újpest 35 22 3 2 8 136–90 +46 74
4. Corona Brasov 35 17 5 1 12 123–101 +22 62
5. Debrecen 35 17 2 2 14 143–110 +33 57
6. Dunaújvárosi Acélbikák 34 16 2 4 12 127–108 +19 56