Jégkorong MK: későn ébredt a DVTK, először nyert a MAC

2017.01.28. 19:49
A MAC Budapest nyerte meg a jégkorong Magyar Kupát, miután a miskolci döntőben 3–2-re legyőzte a DVTK-Jegesmedvéket.

A fővárosi együttes a 16. perc végén Jeffrey Jubinville találatával szerzett vezetést, aztán a második harmad feléhez közeledve Nagy Gergő, majd Jon Booras is eredményes volt (0–3).

A záró felvonás elején Jarkko Leppänen és Gőz Balázs is betalált, a 46. perc után azonban újabb gólt már egyik fél sem tudott szerezni, így a MAC 3–2-re nyert.

A DVTK-Jegesmedvék idegenbeli legyőzésével története első trófeáját szerezte a MAC Budapest, amely egyben az első fővárosi Magyar Kupa-győztes 1995 óta.

JÉGKORONG MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
DVTK-JEGESMEDVÉK–MAC BUDAPEST 2–3 (0–1, 0–2, 2–0)
Miskolc, 1850néző.V:Babic, Haszonits, Soós, Váczi
DVTK:
Adorján – Leppänen1,Láda B. – Vojtkó,Gőz1– Tumoninen, Joe – Kuqali – Pavuk(1),Galanisz, Magosi B. – Miskolczi,Hajós(1),TóthA. – Toulmin, Johnston, Sági – Szopos, Ritó, Karda – Albert. Edző:Doug Bradley
MAC:Bálizs – KovácsB.,Escobedo(1)– Pozsgai, Olson – Ruikka, Vokla(1)– Mestyán – Nagy G.1,Nagy K.(1),Terbócs(1)– Somogyi, Booras1,Jubinville1– Nikiforov, Könczei, Kovács Cs. – Keresztury, Schmál, Roczanov – Tóth R. Edző:Majoross Gergely
Doug Bradley:
– Az első harminc-negyven percben nem végeztük el a kicsi, de nélkülözhetetlen feladatainkat, mint például lezárni a passzsávokat vagy blokkolni a lövéseket, és ezt a MAC kihasználta. Ugyanakkor büszke vagyok a fiúkra, mert keményen harcoltak és visszajöttek a meccsbe, ám a MAC hatvan percen át stabilan játszott, mi viszont nem. Nem lehet mentség a sok mérkőzésünk, egyszerűen nem voltunk elég hatékonyak, és túl nagy lett a hátrányunk az egyenlítéshez.
Majoross Gergely:– Más helyzet egy nulláról felépített csapattal nyerni, mint amikor a Miskolccal nyertem annak idején. Nem sokan gondolhatták négy-öt éve, hogy több mint húsz év után Budapestről majd a MAC nyer legközelebb Magyar Kupát. De így történt, mert nálunk adva vannak a feltételek, és sokat tettünk azért, hogy meglegyen az első trófeánk. A második harmadban eldőlhetett volna a meccs, azonban nem dőlt el, noha voltak könnyű helyzeteink: ilyen jó csapat ellen, amilyen a DVTK, a 3–0 sem garancia, nyitva hagytuk a kaput, és sokkal jobban álltak hozzá a harmadik harmadhoz, mint mi.Jeffrey Jubinville találatával szerzett vezetést, aztán a második harmad feléhez közeledve Nagy Gergő, majd Jon Booras is eredményes volt (0–3).