Jégkorong Magyar Kupa: a DVTK és a MAC játssza a döntőt

2017.01.25. 21:24
A DVTK Jegesmedvék és a MAC Budapest játssza a jégkorong Magyar Kupa döntőjét szombaton, miután a miskolciak szoros meccsen, a fővárosiak simán győztek az elődöntőben.

A DVTK és a Dunaújváros mérkőzésén a rendes játékidőben nem született gól, a hosszabbításból pedig már 4:31 perc eltelt, amikor Magoisi Bálint kihasználta Azari Zsolt és Becze Tihamér kiállítását, és előbbi visszaérkezésének pillanatában betalált Duschek Dávid kapujába.

A Tüskecsarnokban Jared Brown góljával még a Debrecen vezetett, de három perccel később Sean Escobedo egyenlített, Keresztury Erik pedig még az első harmadban fordított. A második játékrészben Nagy Krisztián, Kovács Csaba és Somogyi Balázs is betalált, s már ekkor kialakult az 5–1-es végeredmény.

A döntőt szombaton 17.30-tól játssza a DVTK és a MAC.

JÉGKORONG MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ

MAC BUDAPEST–DEBRECENI HK 5–1 (2–1, 3–0, 0–0)
Tüskecsarnok, 170nézőV:Kincses, Haszonits, Soós, Ozsváth
MAC:
Bálizs – Kovács B. Z., ESCOBEDO1 (2)– Pozsgai, Olson – Ruikka, Vokla – Bödök – Terbócs(1), NAGY K.1 (1), Nagy G.(1)–Somogyi1, Booras, Jubinville(1)– Keresztury1, Könczei, Kovács Cs.1– Schmál, Tóth R., Roczanov. Edző:Majoross Gergely
DEBRECEN:Gyenes (Pleszkán) – Dudás, Szagyikov – Varga A., Bezrukov – Hetényi P., Győrfy – Pados – Schultz(1), Brown1, Molnár D. – Vaszjunyin, Koszurov, Piszkunov – Hári N., Berta, Németh A. – Vincze P. T., Godó. Edző:Jason Morgan
Kiállítások:10 perc + 10 perc fegyelmi (Terbócs), ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Brown)
Majoross Gergely:
–A bekapott gólt leszámítva sem úgy kezdtünk, ahogy elterveztük, láthatóan lassan mozogtak a lábak. Keményen küzdöttünk, hogy átvegyük az irányítást, ami jó csapatjátéknak köszönhetően sikerült. A Miskolc elleni döntőben parázs meccsre számítok, mindent meg fogunk tenni, hogy győztesként hagyjuk el a jeget.
Jason Morgan:–Az egyetlen pozitívuma a meccsnek a kezdés volt, de azután, hogy megszereztük a gólunkat, semmi nem jött össze. Nem játszottunk csapatként, minden játékos ment a saját feje után, ami olyan hibákat szült, amit egy MAC-szintű csapat kíméletlenül kihasznál.

DVTK-JEGESMEDVÉK–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 1–0 (0–0, 0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Miskolc, 800néző.V:Halassy, Gangel, Váczi, Kormos
DVTK:
ADORJÁN – Láda B., Tuominen – Gőz, Vojtkó – Joe, Kuqali – Bernáth, Popovics – MAGOSI B.1,GALANISZ(1),Pavuk(1)– Hajós, Tóth A., Miskolczi – Johnston, Sakaris, Toulmin – Szopos, Sági, Ritó. Edző:Doug Bradley
DUNAÚJVÁROS:DUSCHEK – Hudec, LADIGIN – Hüffner, Léránt – Lévai, Magosi E. – CSETER, Dansereau, Azari – Borbás, Becze, Kaszkov – Odnoga, Németh P., Tanka. – Edző:Heikki Mälkiä
Kiállítások:14 perc+végleges fegyelmi (Sakaris), ill. 22 perc+végleges fegyelmi (Dansereau)
Doug Bradley:– Nagyon jó meccset játszottunk, mégsem vagyok teljesen elégedett. Sokat hibáztunk, ezért csak a ráadásban tudtunk gólt szerezni. A szerencse is kellett a sikerhez.
Heikki Mälkiä:– A végsőkig küzdöttünk, ezért nagyon büszke vagyok a csapatra. A bíráskodást nem értem, ilyet korábban még sohasem láttam...