Mol Liga: 11-et szórt a címvédő, utolsó mp-ben bukott el a Fradi

2015.01.31. 19:24
A jégkorong Mol Liga utolsó előtti fordulójában a címvédő HC Nové Zámky 11–2-re nyert Csíkszeredában, a Ferencváros pedig utolsó másodpercben kapott góllal maradt alul az ASC Corona Brasov ellen, így már biztosan nem juthat be a rájátszásba.

A címvédő a már biztosan utolsóként záró HSC Csíkszereda otthonába látogatott, és nem udvariaskodott.

Marek Dubec a 8. percben szerezte meg az érsekújváriak első gólját, majd még az első harmadban Pavel Kowalczyk és Miroslav Stefanka is betalált, előbbi kétszer is, így a vendégek hamar eldöntötték a meccset (0–4).

A játékrész hajrájában szépített a Csíkszereda, de ezzel csak saját sorsát nehezítette meg, ugyanis a 29. percre már hetedszer kapituláltak a hazai kapusok – az első húsz perc után Stanislav Kozuch helyére Ilyés Norbert állt be, hiába (1–7). Mihály Ede a 33. percben megszerezte a második hazai találatot is, de erre is jött az érsekújvári gólözön, a 43.-ban ugyanis már tíznél jártak a vendégek (2–10). A hátralévő 17 és fél percben valamelyest visszavett a bajnok, és csupán eggyel növelte előnyét, végül 11–2-es sikert aratott.

A Ferencváros Brassóban lépett jégre, és már 31 másodperc elteltével hátrányba került. Ezt 54 és fél percnyi csönd követte, majd beindult az őrültek háza a hajrában. Az 56. perc elején Kiss Ákos egyenlített, de egy perc múlva ismét a hazaiaknál volt az előny. Az 58.-ban megint egyenlített a Fradi, ám amikor már a levegőben lógott a hosszabbítás, egy másodperccel a rendes játékidő vége előtt jött Mihály Árpád, és eldöntötte a meccset (3–2).

A Miskolc és a DAB biztos elődöntős, míg a címvédő Érsekújvár az Újpesttel, a Brassó pedig az újonc Debrecennel az elődöntőbe jutásért harcol majd.

JÉGKORONG MOL LIGA

CORONA BRASOV (romániai)–FERENCVÁROS BP. ESMTK 3–2 (1–0, 0–0, 2–2)
Brassó, 1200 néző. Vezette: Lascar (román), Gergely L., Sikó (mindkettő romániai), Trandafir (román)
BRASOV: Polc – Filip, Obsut (1), Fodor Cs. (2), Klouda 1 (1), Saluga 1 (1) – Piszarenko, Hietamäki, Mihály Á. 1, Molnár Zsolt, Virág Csanád – Imecs, Nagy Cs. (1), Antal Zs., Petres, Zsók – János, Mátyás, Bálint Zs., Péter Zs., Márton. Edző: Jerry Andersson
FERENCVÁROS: Budai K. – Moravec, Guren 1, Rafaj (1), Dubek, Hardi – Hegyi Á., Cerny (2), Kiss Á. 1, Galló I., Kiss G. – Lencsés, Lévai, Németh P., Pál Z., Papp Cs. (1) – Géczi. Edző: Szakács Ferenc
Kiállítások: 12, ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Galló I.)

HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–NOVÉ ZÁMKY (szlovákai) 2–11 (1–4, 1–4, 0–3)
Csíkszereda, 500 néző. Vezette: M. Butucel (román), Máthé, Fehér, Péter V. (mindhárom romániai)
CSÍKSZEREDA:
Kozuch (Ilyés) – Nagy I. (1), Gecse, Mihály E. 1, Bíró M. (1), Bíró T. – Papp Sz., Bíró O., Salonen (1), Heffernan 1, Bíró G. (1) – Moldován, Geréb, Rokaly. Edző: Christer Dreberg
NOVÉ ZÁMKY: Cikánek – Huba, Durco 1, Frolík, Weissmann (2), Faith 1 (2) – Kowalczyk 2, Siska 1, Podstavek 1 (1), O. Stefánka (2), Caládi (2) – Baron (1), Hrudík (2), Brandis 1 (2), Marek Dubec 2 (1), M. Stefánka 1 (3) – Král, Tábi 1. Edző: Lubomír Hurtaj
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Christer Dreberg:
– A mérkőzés előzményeit, gondolom, mindenki ismeri. Két és fél sorral nem lehet az Érsekújvár ellen felvenni a versenyt, amely az egyik leggólerősebb csapat a ligában.
Lubomír Hurtaj:
– Nagyon büszke vagyok a srácokra. Továbbá szeretném megjegyezni, hogy nagyot csalódtam a HSC-ben, ezt a bajnokságot nem így kellett volna befejeznie. Nem volt sportszerű a Mol Ligával, de legfőképp a szurkolókkal, illetve a klub hagyományaival szemben.

1. Miskolci Jegesmedvék 41 24 7 3 7 177– 86 +91 89
2. Dab.Docler 41 24 6 1 10 139–107 +32 85
3. HC Nové Zámky 41 21 5 3 12 167–132 +35 76
4. ASC Corona Brasov 40 18 2 10 10 130–118 +12 68
5. Debreceni HK 41 15 3 4 19 130–133 –3 55
6. UTE 41 12 4 4 21 121–173 –52 48
7. Ferencvárosi TC 41 11 3 4 23 110–149 –39 43
8. HSC Csíkszereda 40 4 4 5 27 98–174 –76 25