Jégkorong Mol Liga: a Fradi és az Újpest is hetet kapott

2014.10.07. 20:08
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a címvédő HC Nové Zámky otthon ütötte ki a Ferencvárost, a Debrecen pedig idegenben mészárolta le az újpestieket.

Az előző kiírást megnyerő érsekújváriak ellen a 6. percben előnybe kerültek a ferencvárosiak Vladimir Dubek góljára (0–1) azonban hárommal feleltek a hazaiak (3–1). A második játékrész közepén Revák Zoltán és Ales Cerny révén hamar kiegyenlítettek (3–3) ugyan, de a záró felvonásban nagyon belelendültek Peter Polcíkék, és 7–3-ra kiütötték a „zöldeket".

A Debrecen szezonbeli egyetlen eddigi sikerét épp első meccsén, az Újpest ellen aratta, az 5–1-et követően azonban csak egy hosszabbításos vereség során kapott pontot az együttes. Ezúttal sem úgy tűnt, hogy megtör a negatív sorozat, a „lilák" otthon már a 4. percben vezetést szereztek Teemu Elemo találatával (1–0), más kérdés, hogy nagyjából egy percig őrizték meg azt. A vendégek még az első harmadban fordítottak a duplázó Vitalij Szicsov vezérletével (1–3), majd Berta Ákos is jegyzett két találatot (1–6), a debreceniek pedig végül fölényesen, 7–2-re nyertek.

A Csíkszereda brassóiak elleni mérkőzése igencsak fordulatosra sikeredett, előbb Molnár Zsolt találatával a vendégek vezettek (0–1), majd Molnár Zsombor gólja már hazai előnyt jelentett (2–1), de hiába vezetett az 55. percben még 3–2-re a házigazda, végül a Corona Brasov örülhetett (3–4).

JÉGKORONG MOL LIGA
HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–CORONA BRASOV (romániai) 3–4 (2–1, 0–1, 1–2)
Csíkszereda, 1700
néző. V: Valentin, Toparceanu, Butucel, Mathe (románok)
CSÍKSZEREDA: Kozuch – Salló, Spady 1 (1), Curilla 1 (1), Mihály E., Farkas T. – Bors (1), Papp Sz., Sjölund (1), Satek, Molnár Zsombor 1 – Gecse, Pál Zs., Hildebrand, Bíró O. (1), Bíró M. – Molnár Z., Geréb, Bíró T., Rokaly. Edző: Christer Dreberg
BRASSÓ: Polc – Filip, Imecs, Mihály Á. (1), Saluga 1 (2), Klouda 1 –
Nagy Cs. (1), Hietamäki 1 (1), Fodor, Péter R., Petres – Piszarenko, János, Molnár Zsolt 1, Antal, Virág Csanád – Oprea, Mátyás, Péter Zs. Bálint, Márton. Edző: Kovács László
Kiállítások: 8 perc, ill. 10 percérsekújváriak ellen a 6. percben előnybe kerültek a ferencvárosiak Vladimir Dubek góljára (0–1) azonban hárommal feleltek a hazaiak (3–1). A második játékrész közepén Revák Zoltán és Ales Cerny révén hamar kiegyenlítettek (3–3) ugyan, de a záró felvonásban nagyon belelendültek Peter Polcíkék, és 7–3-ra kiütötték a „zöldeket".

Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc

HC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai)–FTC-BUDAPEST ESMTK 7–3 (1–1, 3–2, 3–0)
Érsekújvár, 368
néző. V: Varjú, Beniac (szlovák), Soós, Berger
NOVÉ ZÁMKY: Blazícek (Krajcovic) – Hrudík (1), Kowalczyk, Marek Dubec 1, Uram (3), Polcík 2 – Huba (1), Baron, Hurtaj 2, Frolík (3), Faith (1) – Král, Siska, M. Stefanka (2), Caladi 1 (1), Chrenko 1 – Duris, Martin Dubec, Púchovsky, O. Stefanka. Edző: Robert Spisák
FTC: Budai – Horváth A., Cerny 1, Dubek 1, Mikusovic (1), Papp Cs. – Kramar, Hegyi Á., Németh P., Borbás, Rafaj – Lencsés, Géczi, Pál Z., Revák 1, Sijka (2) – Lévai, Mach, Farkas L. Edző: Szakács Ferenc
Kiállítások: 10 perc, ill. 12 perc

UTE–DEBRECENI HK 2–7 (1–3, 0–2, 1–2)
Megyeri út, 312
néző. V: Kincses, Sós, Bedő, Muzsik
UTE: Pleszkán – Durák, Demiters, Mihalík, Elomo 1, Tapio – Garbacz (1), Sommer, COLEMAN 1, Turbucz, Gágyor – Hegyi Á. Z. (1), Zalavári, Feil, Reiter, Virág T. – Bereczki, Ványi (1), Szirányi D., Dömötör, Virág Csaba. Edző: Szilassy Zoltán
DEBRECEN: TŐKE – Jemeljanov, Csíki, Könczei, BERTA 2, Ladányi (1) – Szadikov (2), Voronov (1), KURILJUK 1 (2), KASZKOV 1 (1), SZICSOV 2 (3) – Wéber 1, Orosz, Dancsfalvi (1), Okos, Barabás – Odnoga, Tőkési. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 20 perc, ill. 14 perc
Szilassy Zoltán:
– A mai meccs tanulsága: ha az első lovaink nem húznak úgy, ahogy máskor, a hátul lévőknek kell segíteniük. Ez ma nem sikerült, de minden csapat életében van ilyen. Természetesen dolgozunk tovább, nem érzem, hogy rossz állapotban lenne a csapat. A Debrecennek gratulálok, azt játszották, amit kell, de a gólkülönbséget túlzottnak tartom.
Jevgenyij Muhin: – Elégedett vagyok az eredménnyel, nagyon jól betartották a srácok az utasításaimat és a kapusteljesítmény is kiváló volt. Nem zavart meg minket a Hári Norbert és Oleg Djatlov körüli hercehurca és Vaszjunyin Artyom hiánya sem.

1. Dab.Docler 7 5 1 1 27–16 +11 18
2. Miskolci Jegesmedvék 7 4 2 1 32–13 +19 17
3. HC Nové Zámky 8 4 2 1 1 34–22 +12 17
4. UTE 8 3 1 4 23–38 –15 10
5. ASC Corona Brasov 7 2 3 2 20–28 –8 9
6. Debreceni HK 7 2 1 4 25–24 +1 7
7. Ferencvárosi TC 7 1 1 5 21–28 –7 5
8. HSC Csíkszereda 7 2 5 14–27 –13 4