Jégkorong: az olaszok ismét borsot törtek a mieink orra alá

2014.02.08. 19:19
Ahogy tavaly Budapesten, úgy idén Gdanskban sem sikerült legyőzni az olaszokat (Fotó: Grnák László, archív)
A magyar jégkorong-válogatott 4–2-re kikapott az olaszoktól a gdanski felkészülési torna harmadik fordulójában, így egy győzelemmel és két vereséggel zárta a küzdelmeket.

A magyar válogatott számára jól kezdődött a Lengyelországban rendezett találkozó, hiszen Azari Zsolt góljával már az első harmad első felében megszerezte a vezetést (1–0). A játékrész végéig azonban nem sikerült megtartani az előnyt, mert az olaszok a harmad végén Robert Sirianni jóvoltából gólra váltottak egy emberelőnyt (1–1).

A második harmad az itáliai együttes számára kezdődött jobban, hiszen bő négy perc után Sean Bentivoglio talált Hetényi Zoltán kapujába (1–2), a mieink ugyanakkor nem adták olcsón a bőrüket, és Mihály Árpád a 37. percben emberfórból egalizált (2–2). A játékrész hajrája ellenben ismét nem úgy sikerült, ahogy azt Rich Chernomaz eltervezte, hiszen több mint másfél perccel a harmad vége előtt Vincent Rocco góljával újfent az olaszok vezettek (2–3).

A harmadik játékrészben már csak az olasz csapat talált a kapuba, méghozzá Christian Borgatello révén (2–4), így a magyar nemzeti csapat sorozatban negyedszer is kikapott Olaszországtól, és egy győzelemmel, valamint két vereséggel negyedikként zárta a gdanski tornát, amelyet a fehéroroszokat 4–2-re legyőző lengyelek nyertek meg – az olaszok elleni sikerüknek köszönhetően.

JÉGKORONG, NEMZETKÖZI TORNA, GDANSK
3. FORDULÓ
Magyarország–Olaszország 2–4
(1–1, 1–2, 0–1)
300 néző.
Gólütő: Azari (9:34, 1–0), Sirianni (18:49, Rocco – emberelőny, 1–1), Bentivoglio (24:18, Johnson, Helfer, 1–2), Mihály Á. (36:04, Tokaji, Vas J. – emberelőny, 2–2), Rocco (38:25, Borgatello, 2–3), Borgatello (54:34, Felicetti, 2–4)

A játéknap másik mérkőzésén
Lengyelország–Fehéroroszország 4–2
(0–1, 0–1, 4–0)

A torna végeredménye: 1. Lengyelország 6, 2. Olaszország 6 pont, 3. Fehéroroszország 3, 4. Magyarország 3