Micsoda fordulat: a Montreal 0-5-ről győzött a NY Rangers ellen

2008.02.20. 08:08
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszának 130. játéknapján ritka nagy feltámadásak lehett szemtanúja a Montrealban a helyi Canadiens és a New York Ranges összecsapására kilátogató 21 273 néző. A vendégek ugyanis ötgólos előnyt szereztek, ám a hazaiaknak még innen is volt visszaút: egyenlítettek, majd a büntetőpárbajban a mérkőzést is megnyerték.
Igazi nagyüzem Ray Emery (Ottawa Senators) kapuja előtt: Daniel Briere (előtérben, 48-s mezben) visszajátszását csapattársa, Mike Knuble (balra, 22-s mezben, mindkettő Philadelphia Flyers) várja a center helyén
Phillip MacCallum/Getty Images

A négy gólpasszos Jaromir Jagr vezérletével jégbe döngölte ellenfelét a New York, amely a 26. perc elejére ötgólos előnyre tett szert. A vendégek három góljukat emberelőnyből szerezték. Normális esetben ekkor eldőltnek lehet nyilvánítani a találkozót, a hátralévő időt a vezetést birtokló gárda kötelességből tudja le, félgőzzel, a vesztésre álló pedig hajt a szépítésért - különösen hazai közönség előtt -, és legfeljebb egy-két bunyóban próbál elégtételt venni.

Ehhez képest a Canadiens még a második harmad közepén 4:24 perc alatt két gólt szerzett, majd a harmadik felvonásban kiegyenlített. A 47. percben kilenc másodperc (!) kellett nekik az újabb két találathoz. Az alaposan megroggyant Rangers képtelen volt kezelni a helyzetet: a gólnélküli túlórát követően a büntetőpárbajt 1-0-ra elveszítettek. Mindhárom New York-i játékos hibázott.

Kétgólos bostoni előnyt egyenlített ki a házigazda Carolina a hajrában - 58:57-nél és 59:17-nél voltak eredményesek a hazaiak -, de a büntetőpárbajt 2-0-ra a vendégek nyerték.

Teljesen hasonló volt a képlet az Ottawa-Philadelphi összecsapáson, amelyen a kétgólos hazai előnyt a vendégek egyenlítették ki. A szétlövést ott 2-1-re nyerte a Senators.

Hiába vezetett kétszer is a Minnesota, a Vancouver kétszer is egyenlített, így hosszabbításra került sor, amelyben Daniel Sedin 63:18-nál lőtt gólja a Canucks sikerét jelentette.

Kétgólos hátrányból, a harmadik harmadban lőtt három góllal fordított és nyert a Penguins Pittsburgh-ben a Florida ellen. A győztes hazai csapatban Ryan Malone duplázott.

A Nashville 2-0-ra, majd 3-1-re is vezetett, de hiába, az Edmonton három újabb góljával átvette a vezetést. De mivel még csak a második harmad hajrájában jártunk a házigazdáknak elég idejük volt a fordításhoz, amelyet meg is tettek. Igaz, a győztes góljukat csak az 59. percben szerezték. A találkozó 36. perében három gól - előbb két vendég, majd egy hazai - is esett.

Dion Phaneuf és Jarome Iginla két-két góljával verte a Calgary idegenben a Phoenixet.