A 60. percben egyenlített, majd a 65-ben győztes gólt lőtt a Calgary

2008.02.13. 07:43
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszának 123. játéknapján a liga legjobb mutatójával rendelkező Detroit kétgólos vereséget szenvedett a Nashville vendégeként. Ugyancsak idegen nyert a címvédő Anaheim, amely a Coloradónál bizonyult jobbnak, mindössze egy találattal. Csúnya verést kapott az Ottawa hazai pályán a Buffalótól: a Sabres négy gólt lőtt a záró felvonásban, és kiütötte a Senatorst.
A bostoni kapu előtt Ryan Bayda (Carolina Hurricanes, fölül) teszi tiszteletét, balra a védő Andrew Ference, alatta a kapus Alex Auld (mindkettő Boston Bruins)
Reuters
Reuters

A Nashville villámrajtot vett a Detroit ellen: 8:49 perc alatt háromgólos előnyre tettek szert a hazaiak, a vendégek kapujában kezdő Chris Osgood 3/4-s mutatóval cserét kért és kapott. A Red Wings egymás után negyedik mérkőzését veszítette el.

Jól hajrázott a Calgary is, amely a 60. percben egyenlített a San Jose ellen, majd a túlóra utolsó percében a győzelmet érő találatot is behúzta a Flames. A kulcsember Dion Phaneuf volt, aki a hosszabbítást érő találatot szerezte 59:10-nél, majd 64:35-nél gólpasszt adott Jarome Iginlának. Január harmadikán a túlórában hasonló leosztás végén - Phaneuf assziszt, Iginla győztes találat - nyert 3-2-re a Calgary a Sharks ellen, illet volna jobban figyelni a két játékosra.

Az Avalance szerzett előnyt már a második percben hazai jégen a címvédő Anaheim ellen, a Kacsáknak csak a második harmad elején jött össze az egyenlítés, akkor viszont gyorsan. A nyolchónapos kihagyás után a közelmúltban visszatérő Teemu Selänne első szezonbéli gólját szerezte emberelőnyből. A mérkőzést végül Samuel Pahlsson találatával nyerték a vendégek, 4:21 perccel a vége előtt.

A Keleti főcsoportban első helyen álló Ottawa igen csúnya vereségbe szaladt bele pályaválasztóként a Buffalo ellen. A Sabres győzelméből oroszlánrészt vállalt a mesterhármast vágó Thomas Vanek, az osztrák légiós először ért el triplát NHL-s karrierje során. Két harmad után Vanek első találatával még csak minimális volt a vendégek előnye, de a jó formában játszó balszélső 40:26-nál megduplázta góljai számát és csapat előnyét és bár szépített a Senators, 33 másodperccel később újabb gólt értek el a vendégek, akik a hajrához érve 54 másodperc alatt két újabb gólt szereztek.

A Bruins 0-3-ról nem tudott felállni Bostonban a Carolina ellen, de Shawn Thornton hajrában szerzett duplájával legalább elviselhetővé tették a vereséget.

Egyszer egyenlített és kétszer is egygólos különbségre zárkózott fel a Philadelphia New Yorkban az Islanders vendégeként, a hazaiak mégis megszerezték 25. győzelmüket.

A Tampa Bay-Montreal összecsapás első harmada négy gólt hozott - kétszer is vezettek a vendégek, de kétszer egyenlítettek a házigazdák -, végül a harmadik felvonásban a győzelmet jobban akaró, azért többet tévő vendéglátók nyertek. A hazai csapat második egyenlítő és győztes találatát Vaclav Prospal szerezte.

Kétszer vezetett a Kings is idegenben, de a St. Louis kétszer egyenlített, majd a záró felvonás közepén öt perc alatt lőtt két góljával eldöntötte a találkozót a Blues.

Az Edmonton első találatára még megfelelt a Minnesota, de az Oilers azt követően háromszor volt eredményes - a második harmad elején 2:21 kellett a hazai duplához -, és idejekorán eldőlt a mérkőzés, így egy kis borsot tört az Észak-Nyugati csoport utolsó helyezettje az ugyanott első rivális orra alá.