Ezúttal nem segített a hazai pálya a címvédő Anaheim Ducksnak

2008.01.24. 10:41
Vereséget szenvedett hazai pályán a tavalyi bajnok Anaheim Ducks az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) 107. játéknapján. A további két mérkőzésen a hazai csapatok ki tudták harcolni a győzelmet, igaz a Vancouver Canucksnak ehhez szétlövésre volt szüksége, a Toronto Maple Leafs hasonló végeredménnyel (3-2), de ennél valamivel „simábban” boldogult.
Aaron Downey (Detroit Red Wings, jobbra) és Sean O'Donnell (Anaheim Ducks) magánszáma a második peródusban
AP
AP

Ezúttal nem segített a Honda Center közege és közönsége a bajnoki címvédő Anaheim Ducksnak, és egygólos vereséget szenvedett a Detroit Red Wings csapatától. A vendégek jobban kezdtek, előnyüket pedig meg is tartották a meccs lefújásáig.

Bryan Rafalsky emberelőnyből már az első harmadban bevette Jean-Sebastien Giguere hálóját, őt követte egy periódussal később a finn Valtteri Filppula, így a vendégek kétgólos előnnyel várták az utolsó harmadot.

Bár a hátrány nem volt behozhatatlan, de a hazaiak nem tudtak fordítani, csak szépíteni: Chris Ponger váltotta gólra Todd Bertuzzi passzát. Érdekesség hogy Bertuzzi és Mathieu Schneider éppen a Detroit mezét cserélték a Kacsákéra a két szezon között.

Vancouverben duplázott Matthias Ohlund a hazaiknál, Roberto Luongo pedig hihetetlen védéseket mutatott be a kapuban - a meccs után ezt még az ellenfél portása, Manny Legace is elismerte.

A vendégek találatait D.J. King (első harmad) és Brad Boyes (második harmad) jegyezte, az ő gólja után még vezetett is a vendéggárda. Ohlund harmadik harmadbeli találatával a hazaiak azonban kiegyenlítettek, és a gólnélküli hosszabbítás után a szétlövésben Daniel Sedin góljával győzelmet is arattak az egyébként jól és kiegyensúlyozottan játszó St. Louis Blues ellen.

Hasonló eredményt ért el a Toronto Maple Leafs is hazai csarnokában a fővárosi alakulat ellen, a különbség annyi, hogy itt még hosszabbításra sem volt szükség. A hazaiaknál ezúttal sem lépett pályára a decemberi kéztörése miatt már a tizenhetedik meccset kihagyni kényszerülő Bryan McGabe.

Chad Kilger (Toronto) góljára washingtoni részről Alekszandr Ovecskin válaszolt. A folytatásban előbb Alexander Steen talált be és vette vissza a vezetést, Alexander Semin azonban újra egyenlített.

Jött azonban a feketeleves: Mats Sundin a találkozó utolsó percében értékesítette Nik Antropov átadását, így a hazaiak ünnepelhettek a találkozó után. Már csak azért is, mert egyre közelebb kerülnek ahhoz, hogy biztosítsák helyüket a rájátszásban, bár addig még kemény küzdelmek várnak rájuk.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI JÉGKORONGLIGA (NHL)