Egy góllal győzött a városi rangadón az Islanders a Rangers ellen

2007.11.20. 07:56
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszának 45. játéknapján a New York-i városi rangadót az Islanders nyerte, amely a második harmadban kétgólos előnyre tette szert, míg a Rangers erejéből csupán a szépítésre futotta. Hosszabbításos találkozón Todd White 62:49 percben lőtt góljával győzött a Tampa az Atlanta vendégeként. Washingtonban nyert eggyel a Florida, Montrealban kettővel az Ottawa. A Stars Dallasban lenullázta az LA Kings gárdáját, kikapott a Nashville a St. Louistól.
Ilja Kovalcsuk (balra) góljával az 58. percben egyenlített az Atlanta, Johan Holmqvist csapata (Tampa Bay) aztán a hosszabbításban meg is adta magát
Reuters
Reuters

Montrealban visszavonultatták a legendás Larry Robinson 19-s mezét, aki 1972 és 1989 között tizenhét idényen keresztül volt a klub játékosa. A ceremónia és a bemelegítés alatt minden Canadiens-játékos 19-s mezben lépett jégre.
Visszafogottan indult a New York-i rangadó, amelynek első harmada mindössze tizenegy kapura lövést hozott. A második felvonásban azonban rákapcsoltak a csapatok: átlagban minden hetedik lövésből gól lett, de mivel az Islanders éppen kétszer annyi alkalommal próbálkozott, mint a Rangers, 2-1-s előnyre tett szert.

Ruszlan Fedotyenko a második harmad nyolcadik másodpercében emberelőnyös szituációban volt eredményes, majd Josef Vasicek a 26. perc végén megduplázta az Islanders előnyét.

Michal Rozsival találatával 46 másodperc múlva szépített ugyan a Rangers, de a hátralévő 34 percben már nem született gól. Igaz, a végén a kapusoknak megint nem akadt annyi dolga, főként a vendégek lőtték el puskaporukat és koncentráltak a támadások helyett a védekezésre, de egygólos előnyük tudatában ezt megengedhették maguknak.

Nyolcadszor kapott ki a Rangers, utóbbi tíz találkozóján csupán másodszor, tizenegyedszer nyert az Islanders.

A Florida már 4-1-re is vezetett Washingtonban a harmadik harmad elején - Olli Jokinen duplázott -, a Capitals azonban két gólt lőve egygólosra csökkentette a különbséget, de a rendelkezésükre álló 6:25 perc alatt már nem sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak.

Fordulatokban nem szűkölködött az Atlanta-Tampa Bay összecsapás, amelyen a hazaiak korán előnyt szereztek ugyan, de a vendégek erre három találattal válaszoltak. (Vincent Lecavalier már 14 gólnál jár a szezonban.) A házigazdák azonban a mérkőzés utolsó hat percében két gólt lőve egyenlíteni tudtak, majd a ráadásban a győztes találatot is megszerezték: Todd White 62:49 percben volt eredményes.

Igencsak jó szériát fogott ki az Atlanta, amelynek győzelmi/vereség mérlege ugyan éppen egyenlő (10/10), de utóbbi tíz találkozójából most a nyolcadikat nyerte meg.

Hiába veszélyeztetett többet az Ottawa Montrealban a Senators vendégeként, a Canadiens kapusa, Martin Gerber 38 lövésből 36-t védett. Kollégája a túloldalon, Cristobal Huet nem volt ennyire sikeres: 29 lövésből négy gólt kapott. A mérkőzés legjobbja azonban mégsem a hazaiak kapusa volt, hanem csapattársa, Dany Heatley, aki egy góllal és két assziszttal jeleskedett.

Az 59. percig eredménytelenül próbálkozott a Nashville a St. Louis vendégeként, és mivel a házigazdák addigra már 2-0-ra vezettek, ez csupán a becsületgólra volt elég a Predatorsnak.

A Dallas három gólt lőve lenullázta az LA Kings együttesét. A Stars kapusa, Mike Smith a kapujára tartó mind a 22 lövésnek sikeresen állta útját.