Hat gólt lőve nyert Montrealban a Canadiens a Boston Bruins ellen

2007.10.23. 07:36
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszának legutóbbi játéknapján három találkozót rendeztek, amelyeken két hazai győzelem mellett egy vendégsiker született. Pályaválasztóként nyert öt góllal a Montreal a Boston, kettővel a Carolina a Vancouver ellen. Milan Michalek két találattal vette ki a részét a San Jose háromgólos sikeréből a Calgary otthonában.
Ezzel a találattal indult a hazai gólparádé: Christopher Higgins (Montreal Canadiens, jobbra) beveszi Manny Fernandez (Boston Bruins) kapuját
Reuters
Reuters

A Carolina-Vancouver összecsapáson 25 perc telt el gól nélkül, amikor emberelőnyös szituációból a hazaiak szerezték meg a vezetést: Cory Stillman szezonbeli harmadik gólját szerezte. Nagyon megérdemelte a vezetést a Hurricnas: az első játékrészben tizenhat alkalommal próbálkoztak a gólszerzéssel.

A játék kiegyenlítődött, már ami a gólveszélyességet illeti, majd Chad Larose a 48. perc elején megduplázta a házigazdák előnyét.

Brendan Morrison gólja - már négynél tart a szezonban - az 54. percben azt jelentette, hogy némi esélyt kapott a hajrában a mérkőzés megmentésére a Canucks, de hiába kértek lapot 19-re, ászt húztak.

Emberhátrányban levitték a kapusukat a vendégek, kiegyenlítve így a mezőnyben számbeli hátrányukat, de gólt a hazaiaknak sikerült szerezniük: Ray Whitney 59:27 percben szerzett gólja el is döntötte a találkozót.

A vendégek kapujában Roberto Luongo hiába hatástalanított 28 lövést, a végeredményt tekintve ez kevesebbet ért, mint kollégája, Cam Ward 19 védése.

Ötödik győzelmét aratta a Carolina, a Vancouver ötödször kapott ki, de csupán első alkalommal vendégségben, ahol eddig három győzelmet szerzett.

Montrealban messze nem hozott ennyi izgalmat a találkozó, hiszen a Canadians már 4-0-ra vezetett, amikor a vendégek szépítettek, de akkor a mérkőzésből már csak 13:19 perc volt hátra. Ráadásul a vendéglátók rövidesen ismét növelni tudták a különbséget, majd az 54. percben be is állították a végeredményt.

Nem volt túl jó napja a Boston kapujának őrzésével megbízott Emmanuel Fernandeznek, aki húsz lövésből szedte be a hat gólt. Viszont a Montreal kapusa, Carey Price 31 lövésnek parancsolt megálljt.

Negyedszer nyert a Montreal, harmadszor kapott ki a Boston, de utóbbi még mindig előbbi előtt áll a Keleti főcsoportban.

Calgaryban a vendégek nyerték az első, a második harmadot is - előbbit 1-0-ra, utóbbit 2-0-ra -, ráadásul még gólt sem kaptak. Nagyon úgy nézett ki, a harmadik felvonás is az övék lesz, méghozzá az előzőekhez hasonló koreográfia szerint - 1-0 volt akkor a részeredmény -, amikor az addig gólképtelen házigazdák a végén azért a szépítő találatot megszerezték. Szerény vigaszként számukra.

A győztes csapatban a mérkőzés legjobbjának választott cseh Milan Michalek duplázott, így a szezonban már hat gólnál tart. Nála is termelékenyebb azonban a Calgary játékosa, Daymond Langkow, aki viszont már nyolcadik találatát könyvelhette el.

Ötödik győzelmét aratta az idényben a San Jose, a negyediket idegenben, harmadszor kapott ki a Flames, másodszor Calgaryban.