Idegenben nyert az Anaheim, három mérkőzésen egy gól döntött

2007.02.27. 09:20
Az Anaheim Ducks Teemu Selänne és Ilja Brizgalov hathatós segítségével idegenben győzte le 3-2-re a San Jose Sharks együttesét az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) alapszakaszának 138. játéknapján.
Marian Hossa (Atlantanta Thrashers ) győztes gólt lőtt Tim Thomas (Boston Bruins) hálójába
Reuters
Reuters

A sikerből döntő érdemeket vállalt a Kacsák első két góljának szerzője, Dustin Penner, aki az első harmadban kétgólos előnyhöz jutatta a vendégeket.

A második felvonásban aztán a hazai oldalról Milan Michalek duplázott, így döntetlen állással futottak neki a záró résznek a felek.

Selänne a 49. perc elején szerezte a Kacsák győztes gólját, de a kaliforniai együttes csak az orosz kapus kitűnő teljesítményével őrizhette meg az előnyét: Brizgalov 42 lövésből negyvenet kivédett.

A Nyugati-főcsoport második helyén álló Anaheim a 36. sikerét aratta a szezonban, a 17-t idegenben.

A Montreal Canadiens nyerte a kanadai rangadót a Toronto ellen. A hazai együttes már 5-2-re vezetett, így az is belefért, hogy a záró harmadot 2-0-ra elveszítetsék.

A vendéglátók igen hatékony támadójátékot produkáltak: öt góljukhoz 24 lövés kellett: a torontói kezdőkapus, Raycroft 16 löketből szedte be az öt gólt 32:24 perc alatt, mehetett is cserére. Az őt váltó Aubin a hátralévő részt és nyolc lövést megúszta kapott gól nélkül.

A két nagy hagyományokkal rendelkező csapat egyelőre változatlanul “vonal” alatt van a Keleti-főcsoportban, a Montreal a 9., a Toronto a 10. helyen áll-

A Calgary Flames simán nyerte a mérkőzést hazai pályán a Phoenix csapatát. Hazai részről a mérkőzés legjobbjának választott Wayne Primeau kettőt vágott.

Egy gól döntött Bostonban, ahol az Atlanta vendégeskedett: a győztes találatot Marian Hossa szerezte a 48. percben.

Rossz szériában van a Phoenix és a Trashers: a Prérifarkasok hasonlóan az atlantaiak is a hatodik vereségüket gyűjtötték be az elmúlt tíz bajnokin.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI JÉGKORONGLIGA (NHL)