Büntetőkkel nyert a St. Louis és a Detroit

2007.01.10. 09:28
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszában New Yorkban az Islanders nyerte a városi rangadót, miután 5-3-ra verte a Rangers együttesét. A harmadik harmad elején Shanahan találatával még kiegyenlített a Rangers, ám az Islanders a 46. percben két gólt is szerzett 27 másodperc alatt, amely eldöntötte a találkozót.
Cristobal Huet vetődik, Mathieu Dandenault (jobbra, mindkettő Montreal Canadiens) blokkolna, de Brad Larsen (Atlanta Thrashers) betalált a hazaiak hálójába
Reuters
Reuters

A St. Louis és a Detroit 3-3-as hatvan perc és gólnélküli túlórát követően büntetőkkel győzte le vendéglátó ellenfelét, a Columbus, illetve a Colorado csapatát.

A St. Louisnak Rucinsky 53. percben lőtt gólja jelentette az egyenlítést a Columbus ellen. A mérkőzésen végig roppant vérszegény támadójátékot mutató házigazdák – összesen 22-szer találták el a kaput, a túlórában egyszer veszélyeztettek – két büntetőjüket belőtték, a harmadikat viszont Modin kihagyta. Eközben a vendégek egyszer sem hibáztak – az elsőt éppen Rucinsky vállalta magára –, így megnyerték a mérkőzést.

A Colorado-Detroit találkozó mindhárom harmada 1-1-gyel zárult, a túlórában nem esett gólt. A hazaiak kapusa, a mezőny legjobbjának választott Budaj 43 kapujára tartó lövésből 40-t hatástalanított, nem rajta múlt a siker. Sokkal inkább csapattársain, akik a szétlövésben kétszer is hibáztak és a mérkőzésen is csak összesen 25-ször próbálták bevenni Hasek kapuját.

A szétlövésben három kihagyott büntető után hármat értékesítettek az ítéletvégrehajtók, amelyből a vendégek 2-1-gyel jöttek ki. Dacjuk és Zetterberg a vendégek, Sakic a hazaiak büntetőjét lőtte be.

Eric Godardnak (Calgary Flames, balra) és Derek Boogaardnak (Minnesota Wild, jobbra) a második harmad elején akadt nézeteltérése egymással, öt perces büntetés lett a jutalmuk
Reuters

A hosszabbításban, illetve azon belül Steve Sullivan 63:12 percben szerzett góljával verte a Nashville hazai környezetben a bajnokság egyik legjobbját, az Anaheim csapatát. A Kacsák kilencedik vereségüket szenvedték el az idényben.

Hat gólt kapott a Philadelphia Washingtonban – a házigazdáknál Ovecskin kettőt vállalt, a vesztes csapatban Calder duplázott - , ötöt a Boston Ottawában, ki is kapott mindkét együttes.

Utóbbi mérkőzésen a vendégek 2-0-ra nyerték az első harmadot és vezettek is két góllal a 43. perc közepéig, mégis nagy zakó lett a vége. A házigazdák támadójátéka látványosat javult a hajrára: az első két harmadban összesen 17-szer találták el a kaput, a záróban 18-szor veszélyeztették Thomas hálóját. Az ötödik találatukat már az üres kapuba lőtték.

A Montreal is jól és legfőképpen eredményesen hajrázott hazai pályán: az Atlanta elleni összecsapáson 0-2 után a harmadik harmad elejére egyenlítettek, majd Ryder két találatával biztosan nyertek.

A Tampa Bay – Pittsburgh összecsapáson egy gól döntött, a házigazdák javára.

A Calgary kapusa Kiprusoff mind a 26, kapujára tartó lövést védte, így csapata hazai pályán biztosan, három góllal bizonyult jobbnak a Minnesotánál.