DiPietro és Brodeur sem kapott gólt

2006.12.27. 11:50
Az NHL, az észak-amerikai jégkorongbajnokság alapszakaszában városi rangadót bukott az utóbbi időben igen rossz formát mutató Rangers, amely úgy kapott ki két góllal az Islanderstől, hogy nem találtak be a hálóba. A Rangers 16. vereségét szenvedte el az idényben.
A "góltalan" Martin Brodeur (New Jersey Devils, jobbra) ezúttal Maxime Talbot (Pittsburgh Penguins, balra) lövését hárítja, Johnny Oduya ((New Jersey Devils, 29) biztosítása mellett
Reuters
Reuters

Gólnélküli első felvonást követően az Islanders a második és a harmadik játékrészt is egy-egy góllal nyerte. A Rangers támadójátékát jól jellemzi kapuralövési kísérleteik száma: az első két harmadban összesen 14-szer próbálkoztak, ugyanannyiszor, mint a zárórészben. Eredménytelenül, DiPietro ugyanis mind a 28 kapujára tartó lövést hatástalanította.

Nem az Islanders kapusáé volt a játéknap egyetlen shootoutja: hiszen a Pittsburgh-gel meccselő New Jersey kapusa, Brodeur is megőrizte hálója ártatlanságát.

A Buffalo hat gólt ütve, végül hárommal verte a Washington Capitals együttesét, a találkozó érdekessége volt, hogy mind a hat hazai találat az első harmadban esett: a második perc végén kezdték a gólgyártást és a 11. végére már be is fejezték.

A vendégek 7:30 perc, hat kapuralövés és négy gól után lehozták Johnson kapust, de cseréje, Kölzig is kapott még kettőt, igaz ő már nyolcszor azért védett a haramdban, azt követően pedig 23 lövést hatástalanított. A mérkőzés legjobbjának választott Drury (Buffalo) két góllal és két assziszttal vette ki a részét a győzelemből.

Csak a hosszabbításban gyűrte le a Columbus a Bostont, míg a Nashville és az LA Kings egyaránt büntetőkkel bizonyult jobbak soros ellenfelénél, a St. Louis, illetve a Phoenix csapatánál.

Greg de Vries (Atlanta Thrashers, balra) zavarja Ryan Craiget (Tampa Bay Lightning)
Reuters

A Columbus Blue Jackets-Boston Bruins mérkőzésen Fjodorov és Vyborny is duplázott: előbbi 23 másodperccel a vége előtt egyenlített, míg a cseh légiós a hosszabbítás negyedik percének elején szerezte a győztes gólt.

A Nashville-St. Louis mérkőzés hatva perce 2-2-re végződött és miután a túlóra sem hozott döntést, jöhetett a szétlövés. Hét elhibázott kísérlet után végül Radulov büntetője döntötte el a találkozót.

Avery a 60. percben mentette döntetlenre a mérkőtzést a Kingsnek Los Angelesben a Phoenix ellen és hogy milyen sokat ért ez, az a szétlövésben derült ki: amíg a vendégek két lehetőségüket is kihagyták, addig a hazaiak háromból kettő bevágták, így övék lett a mérkőzés.

Calgaryban kapott ki két góllal a Flames a Vancouver ellen, a vendéglátók csak az utolsó percben szerezték szépítő találatukat.

Mindössze 54 kapuralövést hozott az Atlanta-Tampa Bay összecsapás, amelyen a hazaiak 0-1-ről fordítottak: a győztes gólt a mérkőzés vége előtt kilenc másodperccel Slater szerezte.

NHL-ALAPSZAKASZ:

• Chicago Blackhawks - Dallas Stars 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
  • Buffalo Sabres - Washington Capitals 6-3 (6-1, 0-1, 0-1)
  • Carolina Hurricanes - Florida Panthers 4-2 (0-1, 1-0, 3-1)
  • Atlanta Thrashers - Tampa Bay Lightning 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
  • Columbus Blue Jackets - Boston Bruins 5-4 – h.u. (2-2, 1-2, 1-0, 1-0)
  • Toronto Maple Leafs - Minnesota Wild 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)
  • New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
  • New York Islanders - New York Rangers 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
  • Nashville Predators - St. Louis Blues 3-2 – büntetőkkel (0-0, 1-0, 1-2, 0-0, 1-0)
  • Calgary Flames - Vancouver Canucks 1-3 (0-0, 0-2, 1-1)
  • Los Angeles Kings - Phoenix Coyotes 4-3 – büntetőkkel (0-0, 0-1, 3-2, 0-0, 1-0)
  • San Jose Sharks - Anaheim Ducks 3-4 (2-1, 1-2, 0-1)