A Párducok ellen is nyertek a Kacsák

2006.12.13. 11:14
Az NHL, az észak-amerikai jégkorongbajnokság alapszakaszában a Buffalo Sabres ellen hazai pályán botlott a New Jersey Devils, amely Keleti-főcsoportban a harmadik legjobb mutatóval rendelkező együttes. Nehezen, csak a 33. percben született meg a mérkőzés első gólja, azt a vendégek szerezték, majd a 46. percre már háromra nőtt az előnyük. A hazaiak az utolsó percben 21 másodperc alatt duplát lőttek, de csak szépíteni tudtak a vereségükön.
Ez a mozdulat magas bothasználatért kétperes kisbüntetést ért Brian Giontának (New Jersey Devils), a szenvedő fél Brian Campbell (Buffalo Sabres)
Reuters
Reuters

NHL-ALAPSZAKASZ:

• New Jersey Devils-Buffalo Sabres 2-3 (0-0, 0-1, 2-2)
  • Philadelphia Flyers-New York Rangers 1-3 (1-1, 0-1, 0-1)
  • Florida Panthers-Anaheim Ducks 4-5 (1-1, 1-2, 2-2)
  • Detroit Red Wings-Ottawa Senators 2-3 (0-0, 2-3, 0-0)
  • Montreal Canadiens-Boston Bruins 4-3 (1-0, 1-2, 2-1)
  • Toronto Maple Leafs-Tampa Bay Lightning 5-4 (1-2, 2-1, 2-1)
  • St. Louis Blues-Chicago Blackhawks 2-3 (0-0, 1-0, 1-3)
  • Nashville Predators-Edmonton Oilers 3-2 (0-0, 2-2, 1-0)
  • Dallas Stars-Columbus Blue Jackets 1-3 (0-0, 0-1, 1-2)
  • Calgary Flames-Minnesota Wild 5-2 (2-1, 3-0, 0-1)
  • Vancouver Canucks-Phoenix Coyotes 5-2 (4-0, 1-1, 0-1)
  • Los Angeles Kings-San Jose Sharks 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

Pocsék támadójátékának köszönhetően vesztett Philadelphiában a Flyers, az első harmadot ugyan még kihozták 1-1-re, de azt követően két harmadban összesen kilencszer tették próbára Weekest, a vendégek kapusát, miközben a Rangers játékosai a találkozón 34-szer célozták meg a hazai kaput, háromszor sikeresen.

Torontóban a mezőny legjobbjának választott Kilger a második harmadban a legjobbkor duplázott - 1-3 után ő egyenlített - a Tampa Bay ellen otthon. Aztán jött két társa, Tucker és O’Neill, a mérkőzést meg a Maple Leafs nyerte.

A győztes Montrealban Szamszonov, a vesztes Bostonban Savard lőtt két-két gólt, a találkozót a Canadiens nyerte eggyel.

Megint győztek a Kacsák, a liga legjobb mutatójával büszkélkedő Anaheim Floridában verte a pályaválasztó Párducokat, a mérkőzést a találkozón duplázó Pronger második, 51. percben szerzett gólja döntötte el.

Az Ottawa Detroitban nyert vendéglátója, a Red Wings ellen, a sikerből a vendégek hálóőre, Emery 43 védéssel vette ki a részét. A túloldalon kollégájának, Haseknek mindössze 22-szer kellett volna ugyanezt tennie, háromszor azonban kifogtak rajta.

Hannu Toivonen (Boston Bruins) védi Saku Koivu (Montreal Canadiens) lövését
Reuters

Az első és a harmadik felvonásban nem esett gól, pedig a hazaiak 30-szor, ellenben a vendégek csupán nyolcszor próbálkoztak. A második harmadban kinyílt az Ottawa és belement egy nagy adok-kapokba - 29 kapura tartó lövést jegyeztek fel a statisztikusok a két csapattól -, amelyből eggyel jobban jött ki.

A Nashville otthon verte eggyel az Edmontont, a győztes találatot Legwand szerezte az 58. percben.

Vancouverben a hazaiak 4-0-lal kezdtek az első harmadban a Phoenix ellen – tíz percre és tizennégy lövésre volt ehhez szükségük -, ennyi elég is volt a mérkőzés megnyeréséhez. A vendégeknél a második harmadtól már Joseph állt a ketrec előtt a szebb napokat is látott Tellqvistet váltva.