Ocskay aranygólja döntött

KÁLDOR ANDRÁSKÁLDOR ANDRÁS
2005.01.19. 23:35
Nem volt felhőtlen a Volán szakvezetésének öröme a keddi összecsapást (8-0) követően, mivel a mérkőzés utolsó percében Kovács Csaba vállsérülést szenvedett.
Alba Volán-FeVita-Medvescak Zagreb (horvát) 3-2
(1-2, 0-0, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után

Székesfehérvár, 400 néző. V: Peremelj (szlovén), Sós, Bedő

VOLÁN: BUDAI - Ondrejcik, Szuna, Fodor, Holéczy, Majoross, Sille, Tőkési (1), Gröschl, OCSKAY 1 (1), PALKOVICS 1 (1), Kangyal (1), Dunai, Csibi 1 (1), Rusznyák (1), Kövér (1), Svasznek, Vaszjunyin, Simon, Borbás, Rajz A. Edző: Pat Cortina
MEDVESCAK: ULCAR - Brumercik (1), Novosel, SLAMIAR 2, Mahdalik (1), CHOVANEC (2), Sertic, Belic, Zibret, Kos, Maldanovic, Mikulic, Radovic, Teuber, Kopajtic, Gojanovic, Kuzlar, Sulevski, Ulaga. Edző: Zdenek Vojta
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2-0 az Alba Volán javára

A mindinkább formába lendülô Ocskay Gábor (jobbra) gólpasszt adott, majd eldöntötte a csatát (Fotó: Danis Barna)
A fiatal válogatott csatárra előreláthatólag egy hónapig nem számíthat Pat Cortina. A fehérvári "ördögök" amúgy kellő önbizalommal felvértezve kezdték a találkozót: az első húsz percben a kiütéses győzelem után többen abban a hiszemben léptek jégre, hogy már ez is elég ahhoz, hogy zsebben legyen a győzelem… Na már most homlokegyenest az ellenkezője történt, mert a horvátok egyáltalán nem az első mérkőzésen látott produkciójukkal rukkoltak ki. A tizedik percben bizonyíthatta Budai jó formáját, amikor Zibret, majd Mahdalik lövését tette ártalmatlanná. Egy perc múlva azonban a fehérváriak kettős emberhátrányba kerültek, és az öttagú horvát szurkolótábor legnagyobb örömére Slamiar kapu előtti kavarodás után gólt szerzett. Mindössze két perc telt el a zágrábiak találata után, amikor a Volán-védelem hathatós közreműködésével Slamiar duplázta meg góljai számát. A szélső ezt megfejelhette volna a 16. percben, ekkor Chovanec lövésébe piszkált bele, de Budai szerencséjére testéről a pakk kifelé pattant. A játékrész utolsó percére tért magához a hazai csapat: Ocskay átadásából Palkovics nyolc méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot.
Láthatóan jót tett a szünet a fehérvári csapatnak, mert sokkal harcosabb, lendületesebb játékot produkált a folytatásban. Szinte felbillent a pálya, egy percen belül Ocskay, majd Palkovics lövései mozgatták meg Ulcart. A Volán rengeteg helyzetet dolgozott ki, ám ezeket rendre kihagyta. A második szünet után Ocskay tesztelte ismét sikertelenül a horvát kapust, aki szinte megbabonázta a hazai csatárokat, nyoma sem volt kedd esti bizonytalanságának. Múltak a percek, már többen elkönyvelték, hogy a Volánnak két napra kell Zágrábban szállást foglalnia, de fél perccel a végét jelző dudaszó előtt Rusznyák átadásából Csibi kilőtte a jobb felső sarkot. Jöhetett a hosszabbítás, amelyből alig telt el fél perc, amikor Palkovics álompasszal ugratta ki Ocskayt, aki hat méterről félmagasan a kapu közepébe lőtt. Így már csak egy győzelemre van a magyar bajnok a döntőbe jutástól. ---- B ---- &