Alba Volán-FeVita-HHD ZM Olimpija Ljubljana (szlovén) 1-4 (0-1, 0-0, 1-3)
Székesfehérvár, 600 néző. V: Halassy, Stadler, Abonyi
ALBA: BUDAI - Ondrejcik, Szuna, Holeczy 1, Csibi, Fodor (1), Sille, Tőkési, Vaszjunyin, Borbás, Kovács Cs., Borostyán, Kangyal, Kiss G., Rusznyák, Kövér, Svasznek, Dunai, Majoross (1), Gröschl, Simon. Edző: Pat Cortina
LJUBLJANA: HOCEVAR - Gronik, Bevk, Svete 1, Cvetek, ROBAR (1), Rahmatullin, Muric, Music, Emersic, Kralj, Krivic, Zupan, Dervaric, Por, Ladiha, Patac, Slak, MALHOTRA 2, WILLSIE 1 (1). Edző: Matjaz Sekelj
Kiállítások: 8 perc + 10 perc fegyelmi (Rusznyák), ill. 14 perc
HK Acroni Jesenice (szlovén)-DAC-Invitel 8-1 (0-1, 4-0, 4-0). A DAC gólszerzője: Ladányi

A fehérváriak feledtetni szerették volna szurkolóikkal az elmúlt heti három vereséget, s ennek érdekében a sérültek közül többen is vállalták a játékot, ám Ocskay, Palkovics és Rajz még mindig hiányzott. Nagy lendülettel kezdtett a Volán, s az első játékrészben több ígéretes helyzetet dolgozott ki, ám gólt mégis a szlovénok szereztek: az 5. percben Robar lopta el emberhátrányban a korongot, a felezővonalnál kiugró Willsie elé játszott, s az NHL-ből érkezett csatárnak nem okozott gondot értékesíteni a lehetőséget. Rögtön a gól után Tőkési majd Csibi egyenlíthetett volna, de Hocevart Fortuna is segítette. Akárcsak a 17. percben, amikor Sille távoli löketénél már verve volt a hálóőr, ám a kapuvasról kifelé pattant a pakk.
A második húsz perc elején még nagyobb sebességre váltott a Volán, parázs jelenetek játszódtak le Hocevar ketrece előtt: előbb Holeczy lövése az oldalhálóban kötött ki, majd Kovács Csaba ajtó-ablak helyzetben hibázott. A befejező harmad első percében többen még a büfében teáztak, így lemaradtak a fehérváriak egyenlítő góljáról. Fodor lövése kipattant a szlovén kapus mamutjáról, s Holeczy elemi erővel vágta a korongot a jobb felső sarokba. Nem sokáig örülhettek a hazaiak az egyenlítésnek, mivel a 46. percben megvillant a ljubljanai együttes amerikai csatárpárosa: Willsie indította Malhotrát, aki közelről mattolta Budait. Négy perc múlva egy emberként ugrott talpra a fehérvári pulikum, amikor Csibi egyedül korcsolyázhatott a szlovén kapura, de lövése a rendkívül jó napot kifogó Hocevarról a kapu mögé pattant. Az utolsó két percben aztán jött a feketeleves: előbb emberelőnyből, majd hátrányból ütött gólokkal adták meg a kegyelemdöfést a szlovénok, akik jobb helyzetkihasználásukkal még ilyen különbséggel is megérdemelten nyerték meg az öszszecsapást.