Félbeszakadt a nagy derbi

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2004.03.25. 22:42
A játékvezetôi hármas (középen Árkovics) sem tehetett mást, mint végignézte, amint a vendégek lekorcsolyáznak a jégrôl (fotó: Czagány Balázs)
Ferencváros–Miercuera Ciuc (romániai) 3–5 (1–3, 2–2 – félbeszakadt)

AstraZeneca Jégcsarnok, 500 néző. V: Árkovics, Sós, Stadler
FTC: Bán – Hajdu, Kakas, KASZALA 1, Dobos, SÁNDOR (1), Ancsin (1), Székely-Mádai, Jánosi, Hoffman, Bálint 1, Holló, Serdült, FEIL 1, Fekete, Kiss G., Farkas, Nagy L., Gergely Cs., Gergely Zs. Edző: Szergej Oreskin
Miercuera Ciuc: Hritina – Szőcs E., Papp, Elekes 1, Kertész, Péter Sz., Kósa, Nagy I. 1, Moldován, Hozó, Szőcs Sz., Antal I., Dvoretsky, ONDOV (2), TANKÓ 2 (1), Péter R. 1, Zsók, Zerkula. Edző: Prakab Gábor
Kiállítások: 16 perc, ill. 18 perc+10 perc fegyelmi (Elekes)+10 perc fegyelmi (Szőcs Sz.)

A Pannónia-liga döntőjére a Csíkszereda, a román bajnoki aranyéremmel a tarsolyában érkezett, s jó néhány lelkes szurkolója elkísérte, bízván abban, hogy ezt az aranyat is besöprik kedvenceik. Másfél perc elteltével vezetést is szereztek a vendégek, Nagy István első lövése még kipattant Bánról, ám a korong ezután a hosszú sarokba csúszott. Emberelőnybe kerültek a hazaiak, szépen felálltak a támadóharmadban, Ancsin a kék vonaltól lőtte meg a pakkot, amibe Dobos remekül szúrt bele, így egyenlítettek a ferencvárosiak. Ezután Bánnak meggyűlt a baja a csíkiekkel: Elekes magánakcióval járt túl az eszén, majd egy kapu előtti tömörülést követően Tankó lövése jelentette a vendégek szökését és a zöld-fehér kapus mélypontját.
A középső játékrészt ferencvárosi találat vezette be: Kaszala megmutatta, hogy törött ujjal is a hálóba tudja irányítani a Sándortól kapott pakkot. Ezt követően Elekes szép lövésétől mentette meg Bán a hálót. A Ferencváros gyors egymásutánban két emberelőnyt sem tudott gólra váltani, majd a csíkiek megmutatták, hogyan kell: Péter Róbert kihasználta csapata létszámfölényes helyzetét, és ismét kétgólnyira növelte a különbséget. A vendégek nem sokat hagyták a ferencvárosi hálóőrt unatkozni, alig egy perc elteltével Tankó immár háromgólnyi fórhoz juttatta csapatát.

Divízió–3-as nôi világbajnokság, Maribor

Magyarország–Belgium 4–3 (1–1, 2–1, 1–1). A magyar csapat gólszerzôi: Darányi 2, Kolbenheyer, Tóvölgyi. Szlovénia–Magyarország 8–3 (4–0, 2–3, 2–0). A magyar csapat gólszerzôi: Simon 2, Darányi
Szlovénia–Dél-Korea 10–1 (1–1, 5–0, 4–0), Románia–Dél-Korea 4–3 (0–0, 1–1, 3–2), Ausztria– Szlovénia 3–1 (1–0, 1–1, 1–0), Belgium–Románia 6–0 (2–0, 1–0, 3–0), Ausztria–Dél-Korea 10–1 (2–1, 4–0, 4–0)
Az állás: 1. Ausztria 8 pont (31–4), 2. Szlovénia 6 (24–7), 3. Belgium 4 (12–15), 4. Magyarország 4 (11–19), 5. Románia 2 (4–17), 6. Dél-Korea 0 (6–26)
A csíki szurkolók hangja egyre erőteljesebben zengett a lelátóról, ám Feil elcsitította őket, s szót kért a hazai drukkerek részére. Ekkor 3–5 állt az eredményjelzőn, s a játékrész utolsó két perce következett, amikor meglepő fordulat állt be. A ferencvárosi Kiss Gábor nagy lendülettel érkezett Hritina kapujához, s a következő pillanatban a hálóőr hanyatt feküdt a kapuban. Nyomban jött a csíki megtorlás: Kisst leütötték hátulról. A vendégek úgy látták, Kiss taglózta le a kapust. A zöld-fehér játékos állítása szerint viszont meglökték őt, s ráesett. Döntött a játékvezető szava: nem történt semmi. Időközben a tízperces fegyelmijét töltő Elekes nagy hévvel feltépte a ajtót, és berontott a büntetőpadról a jégre. Árkovics játékvezető ezért végleges kiállítást ítélhetett volna, ám Kisst nem sújtotta semmivel, Elekes megmozdulását pedig két perccel büntette.
"Kiss Gábornál nem észleltem sem én, sem a vonalbíróim semmilyen szándékosságot. Azt sem láttuk pontosan, hogy a büntetését töltő Elekes mikor rontott a jégre, ezért végleges kiállítás helyett csak két perc büntetést adtam neki. Sportszerűtlennek és példátlannak minősítem a Csíkszereda viselkedését" – magyarázta Árkovics Miklós.
A sértett kapus egyébként fülfájdalomra panaszkodott, s a nagy indulatok végkimeneteleként a Csíkszereda levonult a jégről, így a hosszú ideje várt mérkőzés félbeszakadt. A 3–5-ös állásból is könnyen lehet 5–0, ezt a liga horvát szervezői bírálják el. A jégen viszont vasárnap este Csíkszeredán folytatódhat a küzdelem, ahol nagy valószínűséggel nem várják majd aprósüteménnyel a ferencvárosiakat.