Megyeri út, zárt kapuk mögött, V: Léber, Mayer, dr. Nyeste
ÚJPEST: Rajz – Sprencz, Tolnai, Balkóczi 1, Petress, HIDASI 1 (1), Baróti, Hetler, Muzik, Tomanek, Drahovsky, Nagy Cs., Szaibert K., BUZÁS 1, Szaibert P., SZABÓ (2), Faragó, Mihály, Szappanos, Markó, Horváth. Edző: Ancsin János
FERENCVÁROS: Bán – Kakas, HAJDÚ 1, Sándor, Dobos, Kaszala, Ancsin, Székely Mádai, Jánosi, HOFFMAN 1 (2), Bálint 1, Serdült, Holló, FEIL 1, Fekete (1), KISS G. 1 (1), Farkas, Gergely Cs., Major, Nagy L. Edző: Szergej Oreskin
Kiállítások: 8, ill. 12 perc

A két győzelemig folytatott párharc második állomására a Ferencváros 7–2-es diadala után látogatott az Újpest otthonába. A kezdő játékrész zajtalan lelátók (a mérkőzést zárt kapuk mögött rendezték) és gólcsend vezette be, s ez egészen a 14. percig tartott. Ekkor ugyanis egy ferencvárosi támadásból Szabó korongot lopott, s remekül ugratta ki vele Balkóczit, aki vezetéshez juttatta csapatát. Majd négy perccel később válaszolt a Fradi: Hoffman átadásából Bálint egyenlített. A középső harmad elején ismét szökésnek indultak a hazaiak, emberelőnyből Szabó vezette kapura a korongot, majd hirtelen átpasszolta Hidasinak, amire nem számított Bán. A vendégek kivédekeztek egy kettős emberhátrányt, majd kétpercnyi létszámfölényes próbálkozás sem volt elég a felzárkózásukhoz. Majd Tolnai ismét kiült a büntetőpadra, Hajdú pedig a kék vonaltól jól irányzott, erőteljes lövéssel vette be Rajz kapuját. Egy percen belül megszerezte a Fradi a vezetést: Kisst hagyták szabadon a védők. Az utolsó játékrészben az újpestiek nem adták könnyen a Fradinak a bronzot, ám a számtalan ígéretes helyzetüket rendre kihagyták. Majd Hoffmann magánakcióból növelte a különbséget (2–4), válaszul Buzás találata jelentette a háziaknak a végső esélyt. Az utolsó két percben hat újpesti játékos tartózkodott a jégen, de a Fradinak járó büntetőlövést Hoffman elvétette. A végén az Újpest üres kapujába Feil talált be, így a bajnokság bronzérmei ferencvárosi nyakakba kerültek.

Csak a fele igaz

A hír igaz, de csak félig. Szombati számunkban azt írtuk, az Újpest együttese azért nem az AstraZeneca-csarnokban rendezi meg az FTC elleni bronzmeccsét, mert a létesítmény vezetősége háromszoros áron kínálta a lehetőséget. Nos, a hírből annyi igaz, hogy a találkozót végül is hétfőn este a Megyeri úton kezdték el, ám nem az AstraZeneca hibájából. Mint kiderült, a cég a szokásos piaci árat kérte volna, ám az Újpestnek ez nem fért bele a költségvetésébe (a lilák az esetleges lelátói károkozásért sem vállaltak felelősséget). A Megyeri úton amúgy zárt kapuk mögött tartották a bronzcsatát, a pálya műszaki átadása ugyanis még nem történt meg.