Adóssága miatt kizárták az Olympique Lyont a francia élvonalból

T. Z.T. Z.
Vágólapra másolva!
2025.06.24. 21:19
null
Fotó: Getty Images
Fabrizio Romano kedd este arról számolt be hivatalos X-oldalán, hogy a francia labdarúgó-élvonalbeli (Ligue 1) Olympique Lyont kizárták a másodosztályba. A transzferguru értesüléseit később hivatalosan is megerősítették.

Mint arról korábban már hírt adtunk, a francia futball pénzügyi hatósága (DNCG) ultimátumot adott a Ligue 1 2024–2025-ös kiírását hatodik helyen záró Olympique Lyon tulajdonosának, hogy ha az idény végéig nem törleszti a klub több mint félmilliárd eurós adósságát, a másodosztályba száműzik a csapatot.

Nos, az OL-nek azóta sem sikerült rendeznie adósságát, erre utalt legalábbis Fabrizio Romano kedden: a transzferguru esti bejegyzésében tényként közölte, hogy a klubot kizárták a másodosztályba.

Romano értesüléseit utóbb megerősítette a tekintélyes francia szaklap, a L'Équipe is: mint írták, a DNCG felülvizsgálta a lyoniak kérelmét, amelyet elutasított, és megerősítette, hogy a másodosztályba sorolják vissza őket. A pénzügyi hatóság hozzátette azt is, hogy a döntés ellen még lehetőség van fellebbezni.

A Lyon a francia futball egyik legnagyobb hagyományú csapata, amely 2002 és 2008 között sorozatban hétszer nyerte meg a Ligue 1 küzdelmeit, négyszer pedig a Francia Kupát is elhódította, míg a nemzetközi kupákban 22-szer szerepelt története során.

 

Legfrissebb hírek

Kettős emberelőnyben ütötte ki a Lorient a Rennes-t a breton derbin

Francia labdarúgás
5 órája

Ligue 1: Pierre-show, Aubameyang duplázott, Höjbjerg is betalált a Marseille-ben

Francia labdarúgás
Tegnap, 19:01

A kihagyott büntető is belefért, a PSG begyűjtötte otthon a három pontot

Francia labdarúgás
2025.08.22. 22:49

De Zerbi is kiállt a nyilvánosság elé, és elmondta a véleményét Rabiot balhéjáról

Francia labdarúgás
2025.08.22. 16:03

„A futballban mindenki hazudik” – édesanyja vette védelmébe az öltözőben verekedő Rabiot-t

Francia labdarúgás
2025.08.22. 11:05

Bombaerős csapat, két klasszisígérettel: a Ligue 1-ből megvásároltak álomcsapata

Francia labdarúgás
2025.08.22. 09:35

Az ETO elleni meccs előtt távozott a Rapid Wien egyik legjobbja – hivatalos

Francia labdarúgás
2025.08.20. 21:51

Összeverekedtek meccs után, kitenné Rabiot-ékat a Marseille

Francia labdarúgás
2025.08.19. 19:58
Ezek is érdekelhetik