A BL-ben eddig remeklő Brest nem tudta megnyerni a breton derbit

K. Zs.K. Zs.
2024.10.19. 19:11
A bresti Ludovic Ajorque (pirosban) és Mikayil Faye csatája a szombati mérkőzésen (Fotó: AFP)
Döntetlennel (1–1) fejeződött be a Brest és vendége, a Rennes mérkőzése a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 8. fordulójának szombati játéknapján. A Lens ellenben szakított a döntetlenek szériájával: 2–0-ra győzött a Saint-Étienne vendégeként.

BREST–RENNES 1–1

A Brest az első, amúgy kiegyenlített első félidőben kapufáig jutott, aztán a második játékrész elején Romain Del Castillo kezezés miatt megadott tizenegyesből már a kapuba talált. A Brest ötödször rúghatott büntetőt ebben az idényben (mindegyikből gól lett), ezt a rangsort vezeti is.

A győzelem azonban nem lett meg, mert hiába a kibontakozó hazai fölény, a hajrában Jota egyenlített; a nyáron Szaúd-Arábiából szerződtetett, sérülése miatt eddig csak csereként bevetett – most is a kispadról érkező – korábbi Celtic-támadó körülbelül egy méterről, bevetődve sodorta a labdát a hálóba, első gólját szerezve a Rennes színeiben. (VIDEÓ ITT!)

A Brest szerdán a Leverkusen ellen folytatja eddig hibátlan (két győzelmet hozó) BL-szereplését.

SAINT-ÉTIENNE–LENS 0–2

Öt döntetlen után újra győzött a Lens: a piros-sárgák Przemyslaw Frankowski távoli lövésével szerezték meg a vezetést az első félidőben, majd a hajrában az ifjú Rémy Labeau-Lascary lecsapott egy pontatlanul hátrapasszolt labdára, és a kapust is kicselezve, élete első élvonalbeli góljával biztossá tette a vendégek sikerét.