Hétgólos mérkőzésen szerezte meg idénybeli első győzelmét a Lyon

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.08.30. 22:48
Megszerezte idénybeli első győzelmét a Lyon (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) harmadik fordulójának nyitómérkőzésén a Lyon 4–3-ra legyőzte a Strasbourgot.

A Lyon és a Strasbourg legutóbbi nyolc bajnokiján hétszer is legalább három gól született, a góltermelés most sem maradt el. A vendégek szereztek vezetést, amikor Sebastian Nánási a második percben a fél hazai védelmet lecselezte majd a bal alsóba helyezett. A félidő végén Corentin Tolisso egyenlített.

A második félidő is vendégtalálattal kezdődött, Andrey Santos fejelt a bal felső sarokba a 48. percben. Tíz perccel később pedig Emanuel Emegha duplázta meg a Strasbourg előnyét. A kétgólos vezetés azonban nem volt elég. A 61. percben Ainsley Maitland-Niles szépített, majd két perccel rá a csereként beállt Gift Orban is betalált. Nem sokkal később ismét a 22 éves nigériai volt eredményes, ezúttal Malick Fofana beadását fejelte a kapuba. Ezzel a Lyon 4–3-ra megnyerte a találkozót.

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
Lyon–Strasbourg 4–3 (Tolisso 45+2., Maitland-Niles 61., G. Orban 63., 72., ill. Nanasi 2., Andrey Santos 48., Emegha 58.)