Nem tudta kihúzni a Metz a tizenegyesekig, kiesett az első osztályból

2024.06.02. 19:40
A Saint-Étienne felállt kétgólos hátrányból, és feljutott az élvonalba (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-élvonalbeli szereplésről döntő osztályozós párharc visszavágóján a Metz csaknem 120 percen át emberhátrányban futballozott, és hiába vezetett két góllal is, a Saint-Étienne a hosszabbítás során egyenlített, így Bölöni László csapata kiesett az első osztályból, a „zöldek” pedig az odavágón szerzett előnyüknek köszönhetően feljutottak az élvonalba (2–2).

LIGUE 1
OSZTÁLYOZÓ, DÖNTŐ
VISSZAVÁGÓ
METZ–SAINT-ÉTIENNE 2–2 (2–1, 2–1, 2–1) – hosszabbítás után
Metz, Saint-Symphorien Stadion, 28 357 néző. Vezette: Jérome Brisard
METZ: Oukidja – Kouao (M. Colin, 84.), I. Traoré (Candé, 69.), S. Sané, Udol – L. Camara (Jean Jacques, 90+2.), N'Doram (I. Sané, 118.), Lamkel Zé (Van den Kerkhof, 69.) – Jallow (Atta, a szünetben), Mikautadze, P. Diallo. Vezetőedző: Bölöni László
ST.-ÉTIENNE: Larsonneur – D. Appiah, Batubinsika, Nade, Pétrot (Macon, 57.) – Mueffek (Monconduit, 57.), Tardieu (Fomba, 97.), Chambost – Cardona (Bentajg, 102.), I. Sissoko (Wadji, 102.), Cafaro (Mbuku, 79.). Vezetőedző: Olivier Dall'Oglio
Gólszerző: L. Camara (17.), Mikautadze (25. – 11-esből), ill. Pétrot (35.), Wadji (117.)
Kiállítva: P. Diallo (6.)

A párharc győztese: Saint-Étienne, 4–3-as összesítéssel

Csak a győzelemmel volt esélye kiharcolni az élvonalban maradást a Bölöni László irányította Metz csapatának. Az együttes az osztályozó első mérkőzésén 2–1-es vereséget szenvedett a másodosztályban harmadik helyen végzett St.-Étienne otthonában, így hazai pályán kellett kiharcolni a Ligue 1-es tagság meghosszabbítását. Alig kezdődött el a mérkőzés, amikor már úgy tűnt, messze kerülhet a céljától a Metz, ugyanis Pape Diallo durva szabálytalanságért már a 6. percben piros lapot kapott. Az emberhátrány ellenére a hazaiak majd’ fél óra alatt kétgólos előnyt alakítottak ki, előbb Lamine Camara lőtt közelről a kapuba, majd Georges Mikautadze tizenegyesből talált be. A Metz állt jobban, de nem sokáig, ugyanis Léo Pétrot még a szünet előtt szépített, így összesítésben 3–3 volt az eredmény.

A Saint-Étienne két év után jutott vissza a francia első osztályba (Fotó: AFP)

A fordulás után mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de nem meglepő módon Alexandre Oukidjának, az emberhátrányban lévő hazaiak kapusának volt több dolga. Hiába ment előre a St.-Étienne, a Metz szervezetten védekezett, a vendégek nem tudtak mit kezdeni a kapu előtt. Yvann Macon gólját szabálytalanság miatt nem adta meg a játékvezető, így a Bölöni László edzette csapat hiába játszotta tíz emberrel végig szinte a teljes mérkőzést, ledolgozta hátrányát és kiharcolta a hosszabbítást. A ráadásban elképesztő fölényben futballozott az emberelőnyben lévő vendégegyüttes, de úgy tűnt, a Metz kiharcolja a tizenegyespárbajt, ám Ibrahima Wadji 117. percben begyötörte az élvonalba jutást jelentő gólt, így két másodosztályban töltött évad után ismét a legjobbak között szerepelhet a tízszeres francia bajnok St.-Étienne. 2–2

A Bölöni László irányította Metz odaadóan küzdött, de elveszítette az osztályozót, így kiesett a Ligue 2-be.