Mbappé csak csereként érkezett, a Reims pontot lopott Párizsból

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.10. 14:58
Kylian Mbappé csak a hajrára érkezett, a PSG nem tudott nyerni a Reims ellen (Fotó: Getty Images)
A PSG hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Reims ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójában.

A Reims az elmúlt három PSG elleni találkozójából kétszer is pontot tudott rabolni a párizsi csapattól és ezúttal is előnybe került. Oumar Diakité passzát követően Marshall Munetsi talált jobbal PSG kapujába a 6. percben. 0–1

A fővárosiak azonban három perc alatt két gólt szerezve fordítottak. Előbb egy szögletet követően Junisz Abdelhamid vétett öngólt, majd egy lecsorgó labdára Gonzalo Ramos csapott le és lőtt ballal a jobb alsó sarokba a 19. percben. 2–1

Még a szünet előtt egyenlített a Reims is, Diakité gólpassza után ezúttal maga talált be, amikorr jobbal a bal alsó sarokba bombázott az első félidő hosszabbításában. 2–2

A második félidőben Li Kang In és Ramos is kihagyott egy-egy ziccert, majd a 73. percben csereként beálló Kylian Mbappé is fölé lőtt. Az eredmény már nem változott, a PSG sorozatban harmadik bajnokiján is döntetlent játszott, előnye tíz pont a második helyezett Brest előtt.

FRANCIA LIGUE 1
25. FORDULÓ, vasárnapi program
PSG–Reims 2–2 (Abdelhamid 17. – öngól, G. Ramos 19., ill. Munetsi 7., Diakité 45+1.)

KÉSŐBB
Metz–Clermont 1–0 (Mikautadze 33. – 11-esből)
Le Havre–Toulouse 1–0 (Opéri 60.)
Strasbourg–Monaco 0–1 (Ben Seghir 72.)
Lille–Rennes 2–2 (David 84., 90+2., ill. Blas 1., Kalimuendo 20.)
Marseille–Nantes 2–0 (Aubameyang 17., 79.)

Pénteken játszották
Nice–Montpellier 1–2 (Boga 12., ill. Todibo 10. – öngól, Savanier 42. – 11-esből)