Ligue 1: Aubameyang megint belőtte, győzött a Marseille

2023.12.03. 22:59
Pierre-Emerick Aubameyang a gólját ünnepli (Fotó: AFP)
Véget ért az Olympique Marseille rossz sorozata a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): az OM hazai pályán 2–0-ra verte meg a Rennes-t a 14. forduló vasárnap késő esti mérkőzésén.

A csütörtökön az Ajax ellen mesterhármast elérő Pierre-Emerick Aubameyang szerezte meg a vezetést a 8. percben: a hollandok ellen kétszer hidegvérű ítélet-végrehajtónak bizonyuló gaboni támadó ezúttal is büntetőből talált be a kapuba – a korábbi OM-kapusnak, a Rennes csapatkapitányaként érkező Steve Mandandának nem volt esélye a hárításra. (VIDEÓ ITT!)

A második játékrészben Azzedin Unahi szép góllal tette biztossá a hazai győzelmet: a marokkói támadó a jobb oldalon indult meg, három határozatlan védőt faképnél hagyott, majd a léc alá lőtt. (VIDEÓ ITT!)

A Marseille akkor már emberelőnyben játszott – de nem sokáig, mert a rennes-i Christopher Wooh után percekkel a marseille-i Iliman Ndiaye is piros lapot kapott.

Az OM az előző négy fordulóban csupán egy gólt szerzett és két pontot kapart össze – ennek a nyeretlenségi sorozatnak most vége. 2–0

Egy kis stat: az OM a 800. győzelmét aratta hazai pályán a francia élvonalban; a marseille-i az első francia klub, amelyik eléri ezt a határt – a jelenleg második ligás Bordeaux 753-mal követi a második helyen. (Stats Foot)

FRANCIA LIGUE 1
14. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Olympique Marseille–Rennes 2–0
(Aubameyang 8. – 11-esből, Unahi 65.)
Kiállítva: I. Ndiaye (67.), ill. Wooh (61.)

KORÁBBAN
Lille–Metz 2–0
(Yazici 45+2., J. David 45+6. – 11-esből)
Le Havre–PSG 0–2 (K. Mbappé 23., Vitinha 89.)
Kiállítva: Donnarumma (10., PSG)
Brest–Clermont 1–1 (Dallinga 72., ill. B. Dieng 90+1.)
Monaco–Montpellier 2–0 (Minamino 9., Ben Yedder 90+2.)
Kiállítva: Kouyaté (69.)
Toulouse–Lorient 3–0 (Del Castillo 20., 51. – az elsőt 11-esből, Mathias Pereira 34.)

1. Paris SG 14 10 3 1 36–11 +25 33
2. Nice 14 8 5 1 14–5 +9 29
3. Monaco 14 8 3 3 29–19 +10 27
4. Lille 14 7 5 2 19–11 +8 26
5. Reims 14 7 2 5 20–19 +1 23
6. Lens 14 6 4 4 19–14 +5 22
7. Brest 13 6 3 4 17–14 +3 21
8. Nantes 14 5 3 6 18–23 –5 18