Ligue 1: ismét győzött, immár 13 meccse veretlen a történelmet író Nice

K. B.K. B.
2023.11.26. 14:54
Továbbra is veretlen a bajnokságban a Nice (Fotó: AFP)
A Toulouse ellen vasárnap elért 1–0-s győzelemmel továbbra is veretlen a francia első osztályú labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) a Nice.

Tizenkét meccses veretlenségi szériát követően fogadt a 13. fordulóban a Nice a Toulouse-t. A vendégcsapat 2019-ben nyert legutóbb a nizzaiak ellen, azóta három döntetlen és két vereség a mérlege.

Az első félidő kiegyenlítetten alakult, igazán veszélyes helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani, sőt, kaput eltaláló lövésre sem futotta. A második felvonás jóval nagyobb iramú játékot hozott, amelyből a Nice jött ki jobban, a nigériai Terem Moffi 54. percben szerzett góljával 1–0-ra megnyerte az összecsapást, és ezzel megőrizte veretlenségét.

Érdekesség, hogy 8 győzelem mellett 5 döntetlent jegyzett a nizzai együttes, emiatt egy ponttal le van maradva az éllovas Paris Saint-Germaintől.

Egy kis stat
A Nice a legutóbbi 13 mérkőzése során még egyszer sem került hátrányba az élvonalban, erre a Ligue 1 történetében eddig még egy csapat sem volt képes.

FRANCIA LIGUE 1
13. FORDULÓ
Nice–Toulouse 1–0 (Moffi, 54.)

KÉSŐBB
Lorient–Metz 2–3 (Faivre 7., Kroupi 22., ill. Sabaly 1., I. Traoré 64., Jallow 82. – 11-esből)
Montpellier–Brest 1–3 (Savanier 51, ill. Esteve 20. – öngól, Pereira Lage 64., Doumbia 90+3.)
Nantes–Le Havre 0–0