Ligue 1: győzött a Rennes, véget ért az ötös döntetlensorozata

2023.10.01. 23:01
Bourigeaud lőtte a Rennes első gólját (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójának zárómeccsén a Rennes 3–1-re legyőzte a Nantes-ot, ezzel sorozatban öt döntetlen után tudott ismét nyerni, kora este pedig a Montpellier diadalmaskodott 3–0-ra a Lorient vendégeként.

A francia élvonal 7. fordulójában kora este a Montpellier a duplázó Akor Adams vezetésével 3–0-ra győzött a Lorient otthonában, s így már három bajnoki óta veretlen, míg a Lorient immár sorban a negyedik bajnoki mérkőzésén képtelen begyűjteni a három pontot.

Az esti meccsen viszont véget ért egy széria: a Rennes öt döntetlen után győzött újra a bajnokságban, amikor 3–1-re felülmúlta a Nantes-ot hazai pályán. A házigazdák a 6. percben szerezték meg a vezetést Benjamin Bourigeaud értékesített büntetőjével, a vendégek pedig a félidő utolsó percében egyenlítettek Pedro Chirivella révén. A második játékrész fele után nem sokkal aztán a két perccel korábban pályára lépő Désiré Doué révén újra előnybe került a Rennes – a kapus Alban Lafont közreműködése is kellett hozzá.

Néhány perccel a gól után megfogyatkozott a Nantes: Mohamed Mosztafa érthetetlen vehemenciával reklamált Ruddy Buquet játékvezetőnél, amiért előbb sárgát, majd másodpercekkel később egyből pirosat kapott.

A kegyelemdöfést a 96. percben egy újabb csere, Arnaud Kalimuendo vitte be, amikor értékesített egy újabb tizenegyest, s ezzel lezárta csapata öt döntetlenből álló sorozatát.

FRANCIA LIGUE 1
7. FORDULÓ

Lorient–Montpellier 0–3 (A. Adams 30., 89., Savanier 73. – 11-esből)
Rennes–Nantes 3–1 (Bourigeaud 6. – 11-esből, Doué 73., Kalimuendo 90+6., ill. Chirivella 45.)