PSG: kölcsönvették a franciák legnagyobb csatártehetségét – hivatalos

Cs. B.Cs. B.
Vágólapra másolva!
2022.07.16. 20:39
Igaznak bizonyultak a sajtóhírek, a francia liga (Ligue 1) bajnoka, a Paris Saint-Germain a hivatalos oldalán közölte, hogy opciós joggal kölcsönvette a Reimstől Hugo Ekitikét, a topligákban tavaly ősszel legtöbb gólig jutó U21-es korosztályú játékost.

A Reims akadémiáján nevelkedő Hugo Ekitike 2020 októberében debütált a felnőttcsapatban, majd 2021 januárjától hat hónapig kölcsönben a Vejle BK-ban szerepelt, amelynek színeiben 11 tétmeccsen három gólt szerzett.Hugo Ekitike 2020 októberében debütált a felnőttcsapatban, majd 2021 januárjától hat hónapig kölcsönben a Vejle BK-ban szerepelt, amelynek színeiben 11 tétmeccsen három gólt szerzett.

A 20 éves Ekitike az elmúlt idényben visszatért a Reimshez, és alaposan felhívta magára a figyelmet: a topligákban tavaly ősszel ő jutott a legtöbb gólig U21-es korosztályú játékosok közül (ráadásul nyolc gólja mellett három gólpasszt is kiosztott), igaz, tavasszal kissé visszaesett a teljesítménye, de így is 11 találattal és öt assziszttal zárta az évadot.

A PSG nem közölte az üzlet részleteit, de a tekintélyes L'Équipe korábban arról írt, hogy a párizsiak bónuszokkal 36 millió eurót fizetnek a csatárért.

„A szívemre hallgattam, büszke vagyok arra, hogy itt lehetek Párizsban” – mondta a futballista.

Az U20-as francia válogatottban hatszor játszott; tavaly behívták az U21-es válogatottba is.

Sokáig arról volt szó, hogy a Premier League-ben szereplő Newcastle-ban folytatja pályafutását a 190 centiméter magas tehetség – akit termete ellenére agilis, technikás gólvágóként jellemeznek –, sőt, sajtóhírek szerint „a szarkák” a Reimsszel és a Ekitikével is megállapodtak, ám a játékos ügynöke közbeszólt, így a dugába dőlt a transzfer.


 

Legfrissebb hírek

Ligue 1: Negóék meccse félbeszakadt, aztán folytatódott, és kikaptak a Marseille-től

Francia labdarúgás
2025.05.10. 23:52

Három ember kórházba került a BL-elődöntőt követő párizsi ünneplés során

Bajnokok Ligája
2025.05.08. 20:02

Dupla Tízes: minden idők egyik legjobb elődöntője után Inter–PSG a BL-fináléban

Bajnokok Ligája
2025.05.08. 19:48

Donnarumma: Mbappé nélkül egységesebb a PSG

Bajnokok Ligája
2025.05.08. 12:38

Egy lépésre a szent gráltól – a PSG sikerét ünnepelték a francia lapok

Bajnokok Ligája
2025.05.08. 11:11

Nagyon nem megy az Arsenalnak az elődöntőkben – BL-legek

Bajnokok Ligája
2025.05.08. 10:59

Vége az álomnak – brit sajtóreakciók az Arsenal BL-búcsújára

Bajnokok Ligája
2025.05.08. 10:32

„Arteta nagy barátom, de...” – Luis Enrique a PSG továbbjutása után

Bajnokok Ligája
2025.05.08. 08:40
Ezek is érdekelhetik