Ligue 1: Donnarumma 17 bajnokin 17 gólt kapott, mégis a legjobb kapusnak választották

Cs. B.Cs. B.
Vágólapra másolva!
2022.05.16. 10:48
null
Donnarumma Navas árnyékában (Fotó: AFP)
Kevés játékideje ellenére a Paris Saint-Germain futballistája, Gianluigi Donnarumma zsebelte be a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) legjobb kapusának járó elismerést a vasárnapi UNFP-díjátadó ceremónián.

 

Az első helyezett PSG eddigi 37 bajnokijából 17-szer védett a Keylor Navasszal rivalizáló Gianluigi Donnarumma, ezeken 17 gólt kapott, és mindössze öt mérkőzést hozott le kapott gól nélkül. Finoman szólva sem nyújtott meggyőző teljesítményt az olasz válogatott kapus, de a voksolok őt preferálták Pau Lópezzel (Marseille), Matz Selsszel (Strasbourg), Alban Lafont-nal (Nantes), és Walter Benítezzel (Nice) szemben.

A Milantól tavaly nyáron távozó Donnarumma úgy gondolja, a nyártól egyértelműen ő lesz a párizsiak első számú kapusa,

„Szerintem a következő idényben biztosan nem ez lesz a szituáció, mert a klub dönteni fog” – magyarázta nemrég az AFP-nek adott interjújában.

A legjobb játékosnak járó díjat sorozatban harmadszor is Kylian Mbappé kapta, a legjobb edzőnek a Rennes trénerét, Bruno Genesiót választották, míg William Saliba a legnagyobb reménységének járó címet húzta be.

Legfrissebb hírek

Negóék a 95. percben mentettek pontot

Francia labdarúgás
13 órája

Embolo döntött, a Rennes párizsi győzelmével kezdődött meg a francia forduló

Francia labdarúgás
2025.11.07. 22:49

Az Opta szerint az Arsenal, a Bayern, a City és a Liverpool a BL legfőbb favoritjai

Bajnokok Ligája
2025.11.06. 15:18

Kimmich: Egy pillanatig sem éreztük, hogy bajban lennénk

Bajnokok Ligája
2025.11.05. 07:55

Győzelem Párizsban is: tovább menetel a Bayern München

Bajnokok Ligája
2025.11.04. 22:52

A PSG felfedezettje kapja a 2025-ös Golden Boy-díjat

Francia labdarúgás
2025.11.04. 15:36

Benne van a pakliban, hogy a BL-döntő párizsi hőse az idén már nem lép pályára

Francia labdarúgás
2025.11.04. 11:45

Bajnokok Ligája: Párizsban szuperrangadót rendeznek

Bajnokok Ligája
2025.11.04. 10:14
Ezek is érdekelhetik