Vb 2018: Neymar már a negyedik, Brazília ötig meg sem állt

2016.10.07. 05:45
Neymar a gólja és gólpasszai mellett a vérét is adta a győzelemért (Fotó: Reuters)
Brazília hazai pályán 5–0-s győzelmet aratott Bolívia felett a 2018-as labdarúgó-vb dél-amerikai selejtezőcsoportjának 9. fordulójában, ezzel feljött a sereghajtó Venezuelát 3–0-rea megverő Uruguay mögé a 2. helyre. Kolumbia a 90. percben lőtt góllal nyert Paraguayban.

A selejtezősorozatot döcögve kezdő, első hat meccsükből csak kettőt megnyerő brazilok a Dungát váltó Tite irányítása alatt az őszre megtáltosodtak, Ecuador és Kolumbia után Bolíviát is legyőzték. A találatok sorát a 11. percben megnyitó Neymar a válogatottban a 49. gólját szerezte, amellyel Zicót maga mögött hagyva már egyedül negyedik a brazil örökrangsorban.

Már csak Pelé (77), Ronaldo (62) és Romário (55) áll előtte, és még mindig csak 24 éves.

A két gólpasszt is kiosztó Neymart a 69. percben le kellett cserélni, mert egy könyökös után felrepedt a szemöldöke, és ömlött belőle a vér.

A selecao Philippe Coutinho, Filipe Luis és az egyelőte a Palmeirasban játszó 19 éves Manchester City-csatár, Gabriel Jesus góljaival már a szünetben 4–0-ra vezetett.

Uruguay az első félidő végén még csak eggyel ment Venezuela előtt, aztán a szünet után jött a bombaformában futballozó Edinson Cavani, aki megduplázta az előnyt, majd Oswaldo Vizcarrondo 65. percben történt kiállítása után bebiztosította a győzelmet.

Paraguayban eddig Argentína, Brazília és Chile is hiába próbálkozott, egyik sem tudott nyerni. Úgy tűnt, Kolumbia sem fog, de a 77. percben csereként beálló Edwin Cardona a 91. percben a vendégek javára döntött.

Argentínának Peruban sem sikerült felülkerekednie, a selejtezősorozatban negyedszer ikszelt, miután Ramiro Funes Mori és Gonzalo Higuaín góljára is volt válaszuk a hazaiaknak. Christian Cueva a 85. percben tizenegyesből egyenlített a sérült Lionel Messit nélkülöző Argentína ellen.

VB 2018, SELEJTEZŐ, DÉL-AMERIKAI ZÓNA
9. FORDULÓ
Brazília–Bolívia 5–0
(Neymar 11., Philippe Coutinho 26., Filipe Luís 39., Gabriel Jesus 44., Firmino 75.)
Uruguay–Venezuela 3–0
(Lodeiro 29., Cavani 46., 79.)
Paraguay–Kolumbia 0–1 (Cardona 91.)
Peru–Argentína 2–2 (P. Guerrero 58., Cueva 84. – 11-esből, ill. Funes Mori 15., Higuaín 77.)